Під час мобілізації Кабмін ухвалив порядок бронювання військовозобовʼязаних та визначив критерії для підприємств і організацій для визнання їх критично важливими. Про те, кого не призвуть до ЗСУ, розповіло видання “Вікна”.
Порядок бронювання військовозобовʼязаних: хто отримає відстрочку
Згідно з порядком бронювання військовозобовʼязаних, отримати відстрочку від служби в ЗСУ можуть співробітники:
- підприємств, установ, організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання;
- підприємств, установ, організацій, які виробляють товари, виконують роботи та надають послуги, потрібні для забезпечення потреб ЗСУ й інших формувань;
- підприємств, установ, організацій, які визнані критично важливими для економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
В Україні під бронювання підпадають 50% від кількості військовозобовʼязаних працівників підприємства. Проте відповідно до визначеного порядку бронювання військовозобовʼязаних, ця кількість може перевищувати 50% з обґрунтованої причини. Обмеження щодо кількості заброньованих не застосовується до підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, їхній перелік затверджений Міненерго.
Також було змінено порядок бронювання військовозобовʼязаних працівників підприємств, які вважаються критично важливими для оборонно-промислового комплексу. А саме — зняли обмеження щодо кількості заброньованих за будь-якими військово-обліковими спеціальностями.
Бронювання держслужбовців: що відомо
Новий закон про мобілізацію змінює порядок бронювання військовозобовʼязаних держслужбовців, зокрема:
- 100% бронювання чиновників категорії “А”, голів обласних та районних рад, сільських, селищних, міських голів;
- 50% бронювання держслужбовців категорій “Б” та “В”;
- представники органів держвлади, інші держоргани — Нацполіція, НАБУ, ДБР, органи прокуратури, БЕБ, ДСНС, ДКВС, судді, патронатні служби держорганів на штатних посадах.