Стрічка новин
Сьогодні

Сотні українців можуть примусово змусити покинути Норвегію: що трапилося

30 Травня 2024, 14:34
snimok ekrana 2024 05 30 v 14.31.55 Економічні новини - головні новини України та світу

Уряд Норвегії вживає заходів для кращого контролю за потоком українських біженців. Норвезький Директорат з питань імміграції (UDI) розпочинає індивідуальну оцінку заявок на притулок від українців, які не перебували на території України на момент початку повномасштабної війни. Цей крок стосується близько 800-1000 осіб, яким, можливо, буде запропоновано покинути Норвегію.

Про це пише NRK. З 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Норвегія надала українцям тимчасовий захист за схемою колективної протекції. Ця схема передбачала надання посвідки на проживання без індивідуальної оцінки потреби в захисті.

Однак, українці, які на момент початку війни перебували в інших країнах, не підпадали під дію цієї схеми. Їм, тим не менш, було дозволено залишатися в Норвегії, адже обов’язок виїзду для українців був скасований. Зараз цю вимогу для українців планують поновити.

Важливо зазначити, що це не стосується українців, які проживали в Україні на момент початку війни, адже вони й надалі матимуть право на колективний захист.

“Новим є те, що ми починаємо з індивідуального розгляду справ. Це робиться шляхом оцінки ситуації, в якій опинилася людина. Серед іншого – звідки вона приїхала”, – заявила міністерка юстиції та надзвичайних ситуацій країни Емілія Енгер Мель.

Зазначається, що серед українців, чиї справи про надання притулку розглядаються сьогодні, 370 (47%) – це чоловіки призовного віку. Водночас міністерство юстиції заявило, що ризик мобілізації в принципі не є підставою для проживання в Норвегії.

“Призов і служба у зв’язку з війною не є обставинами, які самі по собі дають підстави для отримання притулку в Норвегії. Однак це має оцінюватися конкретно в кожному окремому випадку”, – йдеться в повідомленні відомства.

Українські біженці у Норвегії

У Норвегії тисячі українських біженців завершують програми інтеграції й вступають на ринок праці. Країна реєструє 7% своїх безробітних як українців. При цьому місцеві роботодавці радять враховувати працівників із України, які відзначаються високими навичками та кваліфікацією. Зараз надають захист понад 70 тисячам українців. Багато з приїжджих у 2022-2023 роках закінчують однорічну освітню програму, що включає в себе вивчення норвезької мови й історії країни. Тепер ці випускники програми прагнуть знайти собі працю.

Влада Норвегії скоротила допомогу українським біженцям, щоб зменшити привабливість країни для тимчасового захисту. Уряд вирішив скоротити частину виплат. Наголошується, що з початку нового року кількість українських мігрантів, які в’їжджають до Норвегії, значно зменшилася – на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зокрема, у Норвегії будуть нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну. Також Норвегія планує посилити контроль за поїздками додому в Україну тих, хто отримує соцвиплати й має посвідку на проживання. Зокрема, щоб люди, які отримують виплати, дійсно проживали у Норвегії більшість часу. Поїздки додому потрібно буде обґрунтувати, а якщо вони будуть суперечити умовам посвідки на проживання, це може призвести до її втрати.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті