Стрічка новин
8 Листопада 2024

Рада запровадила штрафи за нюдси та дікпіки: як будуть карати за новим законом

28 Травня 2024, 9:56
snimok ekrana 2024 05 28 v 09.53.51 Економічні новини - головні новини України та світу

Верховна Рада ухвалила закон, який доповнює Кодекс про адміністративні правопорушення статтями про вчинення насильства за ознакою статі та сексуальне домогання. Зокрема, документ передбачає, що за надсилання принизливих повідомлень сексуального характеру може загрожувати штраф до 2720 грн. Це покарання у мережі вже назвали “штрафом за нюдси та дікпіки”.

Однак тільки цим нововведення не обмежуються. Також закон встановлює визначення сексуального домагання та адміністративне покарання за нього. Про це 27 травня повідомила “Судово-юридична газета”.

Так, згідно з новою статтею 173-6 КУпАП вчинення насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, спрямованих проти конкретної особи через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов’язки, поведінку тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, внаслідок чого була завдана шкода фізичному (без спричинення тілесних ушкоджень) або психічному здоров’ю потерпілого – тягне за собою штраф від 1 700 до 3 400 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

За іншою новою статтею 173-7 сексуальне домагання, тобто умисне вчинення проти бажання особи образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально (слова, жести, рухи тіла), у тому числі з використанням електронних комунікацій (наприклад, надсилання повідомлень у соцмережах – ред), – передбачає накладення штрафу від 1 360 до 2 720 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Законом встановлюється що сексуальне домагання – це дії сексуального характеру (що не посягають на статеву свободу чи статеву недоторканість особи), виражені вербально, невербально або фізично (слова, жести, рухи тіла, доторкування, поплескування або інші аналогічні дії), які ображають чи принижують гідність особи та можуть супроводжуватися створенням щодо неї залякувального, ворожого або образливого, принизливого середовища (ситуації).

Крім цього визначене насильство за ознакою статі. Згідно з законом, це діяння, спрямоване проти особи через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов’язки, поведінку, тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, або діяння, що стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи погрози таких дій, у публічному або приватному житті.

Зазначимо, що у соцмережах користувачі почали цікавитися, чи загрожує штраф за надсилання нюдсів чи дікпіків. Особливо це стосується останніх – фотографій чоловічих статевих органів, які, як правило, надсилаються жінкам без їхнього прохання чи згоди. Такі повідомлення вже давно відомі у суспільстві як прояв сексуалізованого насильства, однак раніше законом не передбачалось жодного покарання за такі дії. Як працюватиме на практиці наразі невідомо.

Реакція соцмереж на новий закон
Реакція соцмереж на новий закон
Реакція соцмереж на новий закон
Реакція соцмереж на новий закон
Реакція соцмереж на новий закон

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті