Мало хто знає, що можна почути звук абсолютної тиші, але є місце де з ним можна познайомитися. Але жахлива тиша цього місця може призвести до дезорієнтації, і вважається, що ніхто не може протриматися більше години в цьому місці, пише IFLScience.
Найтихішим місцем на Землі, згідно з Книгою рекордів Гіннеса, є безлунна випробувальна камера, що розташована в Лабораторії Орфілда, Міннеаполіс, США. У цій камері рівень фонового шуму становить мінус 24,9 децибел. Для розуміння контексту, середній рівень звуку шепоту становить 30 децибел, а найслабший звук, який може сприймати вухо людини, становитиме майже 0 децибел.
Назва безлунна камера має на увазі, що в цьому приміщенні немає відлуння, тобто повністю відсутня звукова реверберація, а тому приміщення наповнене моторошною тишею. Такий рівень тиші досягається завдяки пірамідальним поглиначам звукових хвиль зі скловолокна, які покривають стіни, підлогу і стелю. Вони руйнують і пригнічують будь-які звукові хвилі, що виникають у цьому місці.
За звукоізоляцію приміщення відповідає товстий шар із цегли та сталі, а пружини, що відокремлюють камери від будівлі, яка відвантажує, гарантують, що жодні зовнішні звукові вібрації не проникнуть всередину.
Люди, які потрапляють до цієї безлунної камери можуть почути звук биття їхнього серця, а також роботу внутрішніх органів. Але через те, що люди бачать стіни, але не чують луни, відбувається порушення у сприйнятті навколишнього простору. Таким чином людина може втратити рівновагу і відчувати дезорієнтацію.
У цій камері ніхто не може перебувати понад 30 хвилин, якщо не сидітиме на стільці. Але навіть у такому положенні людина може перебувати в камері не більше години. Довше витримати таку моторошну тишу просто неможливо.
Існує ще одна безлунна камера, яка розташована в штаб-квартирі компанії Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон, США, де навколишній звук набагато тихіший за повну тишу. Тут рівень фонового шуму становить мінус 20,6 децибел. Протягом багатьох років обидві безехові камери змагалися за звання найтихішого місця на Землі.
Такі найтихіші приміщення на нашій планеті були створені не заради тільки заради престижу, але вони насправді виконують низку дуже важливих функцій. Наприклад, виробники, які хочуть точно знати, скільки шуму виробляє їхня продукція, використовують безлункові камери для зняття показів за повної відсутності фонового звуку, а астронавти інколи входять у тихі кімнати, щоб підготуватися до тиші космосу.