Прем’єр-міністр Монголії Лувсаннамсраїн Оюун-Ердене заявив, що будівництво давно запланованого Кремлем мегатрубопроводу “Сила Сибіру-2”, який з’єднає західні газові родовища Росії з Китаєм, буде відкладено.
Як повідомляє Financial Times, це завдасть удару по планах Москви забезпечити новий ринок для газу, який вона раніше продавала в Європу.
Зазначається, що так званий трубопровід “Сила Сибіру-2”, який проходитиме через територію Монголії, був пріоритетом для Москви понад десять років, але набув ще більшого значення після того, як Європа обмежила імпорт російського газу у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну 2022 року.
“Цим двом сторонам все ще потрібно більше часу для більш детального дослідження економічних питань. Китайська та російська сторони все ще проводять розрахунки та оцінки, а також працюють над економічною вигодою”, – зазначив прем’єр-міністр Монголії.
Він очікує, що будівництво 3550 км трубопроводу, включаючи 950 км через територію Монголії, розпочнеться у 2024 році.
Газопровід “Сила Сибіру-2” – що відомо
Деякі експерти прирівнюють прогнозовану експортну потужність проекту до потужності німецько-російського газопроводу “Північний потік”. До його підриву Росія могла качати приблизно 55 мільярдів кубометрів природного газу магістральним маршрутом газопроводу до Німеччини.
У листопаді 2023 року стало відомо, що Пекін тисне на Москву, щоб реалізувати будівництво магістралей проекту повністю коштом Росії, не витрачаючи на будівництво своїх ресурсів.