Допомога Україні дала промисловості США небачений стимул. Тож її продовження вигідне не лише для України, а й передусім для самих Сполучених Штатів.
Про це заявив голова парламентського Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.
“Сьогодні продуктивність оборонного сектора США б’є всі можливі історичні рекорди”, – сказав депутат.
Так, місячний випуск оборонного сектора Сполучених Штатів є найбільшим із кінця Другої світової і вже зараз перевищує показники часів гонки озброєнь (1950-ті – 1991 рік) чи глобальної війни проти тероризму (2001-2021 роки). ” Такі небачені донині темпи та обсяги виробництва потребують величезної кількості робочих рук. Тож не дивно, що завдяки допомозі Україні американська оборонна промисловість сьогодні домінує на світовому ринку праці”, – зазначив Наталуха.
За його словами, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на частку США припало 60% усіх світових вакансій в аерокосмічній та оборонній галузях, а у виробничій промисловості США сьогодні налічується 604 тис. вакансій.
“Аерокосмічна та оборонна промисловості США разом генерують близько 2,2 млн робочих місць. Найближчі їхні конкуренти відстають у 6-10 разів. Продажі американських оборонних підрядників зросли на 42,8% – до 50 млрд дол. у 2022 році. Не в останню чергу це сталося тому, що до 90% коштів, виділених Сполученими Штатами на військову допомогу Україні, було витрачено всередині США”, – зауважив парламентарій.
На його думку, важливим є і той фактор, що американські компанії мають можливість тестувати своє обладнання в режимі реального часу.
“Україна стала полем для випробувань сучасних технологій, що дає перевагу американській оборонній промисловості. Це безпосередньо зміцнює не лише безпеку, а й економіку США та сприяє зайнятості їхнього населення. Мультиплікаційний ефект окремих галузей вражає, бо лише одна американська компанія з виробництва ракет чи літаків дає заробляти більш як десятку тисяч інших бізнесів, що наймають людей, отримують прибутки і фактично живуть у тому числі за її рахунок”, – пояснив політик.
Він наголосив, що США допомогли запустити глобальне переозброєння демократій, від якого заробляють передусім саме американські компанії.
“Захист цінностей – свободи, демократії та справедливості, які не були порожнім місцем для батьків-засновників США, – завжди приносив як моральні, так і матеріальні дивіденди. І випадок України – не виняток. Ігнорувати це – бути недалекоглядним. Не бачити цього – бути брехуном”, – підсумував Наталуха.