Стрічка новин
Сьогодні

Потужний землетрус на Філіппінах: магнітуда поштовхів становить 7,2

17 Листопада 2023, 16:17
26a0ad19 e02b38495149f586329924e Економічні новини - головні новини України та світу

Потужний землетрус магнітудою 7,2 стався в п'ятницю, 17 листопада, після 16:00 на Філіппінах, викликавши побоювання, що руйнування можуть завдати шкоди всьому регіону.

Про це повідомляє Mirror.

Епіцентр підземних поштовхів, як інформує Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр, був розташований на острові Мінданао, за 60 км на південь від міста Генерал-Сантос із населенням приблизно 679 тисяч осіб. Загалом же на цьому другому за величиною острові Філіппін проживає близько 26 мільйонів осіб.

Поки конкретних повідомлень про постраждалих і руйнування немає, загрозу цунамі не оголошували. Існують лише розбіжності в розмірах землетрусу: Німецький дослідницький центр геонаук вважає, що його сила становила 6,9 бала, а Тихоокеанський центр попередження про цунамі заявив, що магнітуда сягнула 7,2. Осередок залягав на глибині 78 кілометрів.Важливо

Сильний землетрус в Афганістані: загинуло понад 2 тисячі осіб (відео)

Водночас директор Філіппінського інституту вулканології та сейсмології (PHIVOLCS) Тересіто Баколкол заявила, що внаслідок останнього поштовху очікується як матеріальний збиток, так і подальші поштовхи. Сейсмологічне агентство Філіппін повідомило, що землетрус тривав кілька секунд, і порекомендувало жителям бути готовими до нових поштовхів і руйнувань з огляду на те, що Філіппіни розташовані на так званому Вогняному кільці — поясі вулканів, що оточує Тихий океан і схильному до сейсмічної активності.

Філіппіни, землетрус, вулкан, Тихий океан
Активні та потенційно активні вулкани Філіппін: Інфографіка Філіппінського інституту вулканології та сейсмології Фото: Скриншот

Чому на Філіппінах так багато землетрусів

За даними Філіппінського інституту вулканології та сейсмології, з 1600-х до початку 2000-х років тут відбувається близько 100-150 землетрусів на рік (з магнітудою 4,0 і вище).

У районі, що отримав назву Вогняне кільце, дуже багато вулканів і відповідно землетрусів — 75% усіх вулканів на планеті. Тут тектонічні плити перекриваються на кордонах, що сходяться, які називаються зонами субдукції.

Вікіпедія, зона субдукції
Інфографіка Вікіпедії Фото: Вiкiпедiя

“Тобто плита, що знаходиться під нею, відштовхується донизу або занурюється плитою згори. Коли порода занурюється, вона плавиться і стає магмою. Велика кількість магми так близько до поверхні Землі призводить до дозрівання умов для вулканічної активності. Ця ділянка Вогняного кільця являє собою трансформний кордон, де плити рухаються в бік одна від одної. Цей тип кордону породжує велику кількість землетрусів, оскільки напруга в земній корі постійно наростає”, — пояснює National Geographic.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті