Стрічка новин
Сьогодні

Допомогли древні тексти: вчені знайшли загадкову аномалію в активності Сонця

25 Жовтня 2023, 16:01
346873418869706 Економічні новини - головні новини України та світу

Наша зірка знаходиться у постійному русі.

Записи про полярні сяйва, які зберігаються в стародавніх текстах з Кореї, вказали, що під час «мінімуму Маундера» між 1645 і 1715 роками сонячні цикли були на кілька років коротші, ніж зараз, повідомляє Space.cВін відбувається через періоди підвищеної активності, відомі як сонячний максимум. Тоді сонячні спалахи та магнітні бурі стають більш частими та потужними. А також періоди низької активності, відомі як сонячний мінімум, коли магнітні бурі стають дуже рідкісними.

В даний час Сонцю потрібно близько 11 років, щоб завершити цикл. Вчені можуть прорахувати, на якому етапі циклу знаходиться зірка, спостерігаючи за кількістю плям на її поверхні.

Але архівні дані свідчать, що змінюватися може як сонячна активність, так і тривалість циклу. Так, архівні записи з Кореї вказали, що цикл активності Сонця колись був на три роки коротшим, ніж зараз. Ця аномалія виникла під час так званого «мінімуму Маундера», який спостерігався понад 300 років тому.

Мінімум Маундера, який іноді називають Великим сонячним мінімумом, був періодом значного зниження сонячної активності між 1645 та 1715 роками, коли сонячні плями «фактично зникли». Назву йому дали на честь англійського астронома Едварда Уолтера Маундера.

Сонячна активність на той час була настільки низькою, що призвела до падіння глобальних температур. Цей період навіть називали “міні льодовиковим періодом”. Водночас це могло бути пов’язане з активними виверженнями вулканів у той час.

Новий аналіз архівних даних показав, що цикл активності Сонця під час мінімуму Маундера тривав лише вісім років. Дослідники вивчили дані про полярні сяйва, які були записані в хроніках від імені корейських королів. Серед іншого, вони містять докладні щоденні звіти про королівські справи, державні справи, погоду та астрономічні явища, що відбулися на Корейському півострові між 918 і 1910 роками.

В астрономічних розділах літописів часто йдеться про «червону пару» або «пару, подібну до світла багаття». Вчені вважають, що цей опис відноситься до Західно-Тихоокеанської аномалії (WPA) – області над Кореєю, де часто спостерігаються червоні полярні сяйва, хоча вона знаходиться далеко від полюсів. На відміну від інших полярних сяйв, WPA збереглися, незважаючи на зниження сонячної активності, оскільки магнітне поле Землі в цьому районі тонше, що робить їх чудовим індикатором проходження сонячного циклу.

І дати появи цих полярних сяйв вказують на те, що сонячне випромінювання слідувало восьмирічному циклу.

Що впливає на сонячний цикл у такій довгостроковій перспективі, неясно. Чому сонячні цикли скоротилися тим часом, також невідомо.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті