Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Перехід на зимовий час в Україні: коли і як потрібно перевести годинник

10 Вересня 2023, 23:06
chasy up 580x391 1 Економічні новини - головні новини України та світу

Україна двічі на рік переводить годинник – на літній та на зимовий час. Стало відомо, коли очікується наступний перехід у 2023 році, і навіщо це потрібно зробити.

У нашій країні неодноразово намагалися скасувати переведення годинників, але на даний момент питання так і залишається відкритим. У 2021 році нововведення не пройшло фінальне читання у залі Верховної Ради, тому українці навесні та восени продовжують переводити стрілки годинника.

Традиційно перехід на зимовий час здійснюється в останню неділю другого осіннього місяця. У 2023 році ця дата випадає на 29 жовтня.

Всі жителі нашої країни мають перевести годинник зранку о 4.00 – на одну годину назад. Це можна зробити заздалегідь увечері. А час на гаджетах зміниться автоматично.

Навіщо переводять годинник на зимовий час

Депутати парламенту виступали за відміну сезонного переведення годинників. Вони приводили наступні докази:

  • енергетика – переведення годинника не особливо впливає на загальну економію енергоресурсів;
  • безпека – необхідність прибрати у східних областях України “московський” час;
  • захист здоров’я – переведення годинника змінює регуляцію біоритмів – світловий день починається раніше і в результаті людина не досипає необхідну норму. Під впливом стресу можливі погіршення концентрації пам’яті та уваги, проблеми зі сном.

Чи переводять годинники у Європі

Понад 80 країн переводять годинники, але вже багато років обговорюється можливість скасування традиційного підходу до прийнятої методології.

Нагадаємо, що вперше годинник запропонували перевести у 1784 році – для економії свічок. В Україні годинники почали переводити з 1981 року – щоб люди мали більше можливостей працювати і менше використовувати штучне освітлення.

Осіннє переведення годинників краще сприймається організмом – з’являється ще одна година для відпочинку, а от до весняного адаптуватися важче.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті