Восени 2022 року Міноборони уклало контракт із турецькою фірмою на постачання одягу для ЗСУ. Дорогою куртки з літніх стали зимовими і подорожчали втричі. На той час одним із власників фірми був племінник нардепа від Слуги народу Геннадія Касая.
Про це йдеться в розслідуванні УП.
Спільно з Центром протидії корупції журналістам вдалося з’ясувати, що на момент укладення контракту власником турецької фірми Vector avia hava araçlari разом із Романом Плетньовим був і племінник «слуги народу» 26-річний Олександр Касай.
Компанію було засновано 1 червня 2021 року і до лютого поточного року Олександр Касай значився її співвласником. Інформацію про це вдалося отримати в турецькій офіційній газеті торгового реєстру, якщо шукати за попереднім місцем реєстрації компанії в Анкарі. Наразі компанія зареєстрована в Стамбулі, а її єдиний власник — Плетньов.
Примітно, що нардеп Касай є також і членом комітету Верховної Ради з оборони, розвідки та нацбезпеки. До повномасштабного вторгнення він був директором Палацу спорту Юність компанії Мотор Січ підозрюваного в держзраді В’ячеслава Богуслаєва. Брат нардепа також багато років працював у Богуслаєва.
У розмові з журналістами-розслідувачами «слуга народу» заявив, що не має стосунку до турецької компанії і до певного моменту не знав, що її власником є його племінник.
Касай також заявив, що не вважає ситуацію, що склалася, конфліктом інтересів.
«Адже я не працюю в Міноборони. Ми не рекомендуємо, у кого купувати і з ким працювати. У цьому питанні я не бачу конфлікту. Тим паче що це мій племінник, я не бачив його майже з початку повномасштабного вторгнення», — резюмував він.
Олександр Касай не відповів на запити журналістів про коментарі.
11 серпня ZN.ua опублікувало розслідування, в якому повідомило, що Міноборони уклало контракт із турецькою фірмою на постачання зимового одягу для військових восени 2022 року. Дорогою між митницями замовлені куртки з «камуфляжних» стали «зимовими повітрозахисними» і втричі подорожчали.
З документів випливає, що 4900 курток (і штанів), які в одному документі вказуються загальною вартістю 142 тисячі доларів, згодом вказуються з ціною 421 тисяча доларів. Ціна за «камуфляжні» куртки з 29 доларів за штуку зросла до 86 доларів за «зимові повітрозахисні» куртки.
За даними видання, яке посилається на «офіцерів з митного фронту України», ця фірма тільки в жовтні-грудні ввезла в Україну з Туреччини 233 тисячі курток на 20 мільйонів доларів і 202 тисячі штанів на 13 мільйонів доларів.
Міністр оборони Олексій Резніков спростував інформацію про те, що міністерство нібито закупило літню форму для ЗСУ, однак на митниці вказало, що це зимові куртки.
Він заявляв, що «куртки скоро покажуть».