З'ясували, коли український уряд затвердить порядок додаткових виплат для українських військовослужбовців.
В останній день червня президент Володимир Зеленський поставив підпис під законом про виплати військовослужбовцям та відпустки. Тепер відомо, що до кінця липня Кабмін визначиться з умовами та порядком виплат. Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби України.
“Умови та порядок нарахування додаткових виплат, які визначені у законі № 3161-IX про зміни до законодавства щодо проходження військової служби під час дії воєнного стану, уряд має встановити до кінця липня”, — йдеться у повідомленні.
Які додаткові виплати передбачили для військовослужбовців
У тексті вищезгаданого закону йдеться про те, що українські службовці отримуватимуть виплати в розмірі від 30 000 до 100 000 гривень за бойові завдання. Також на законодавчому рівні закріплені й інші нарахування. Наприклад:
- особам у звʼязку із пораненням, яких зарахували у розпорядження відповідного командира – 20 100 гривень;
- за строкову військову службу – 6 000 гривень;
- курсантам – 2 350 гривень;
- інструкторам у військових частинах – від 15 000 до 30 000 гривень.
До того ж деякі захисники отримуватимуть додаткову грошову допомогу. Вона передбачена для:
- поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці виплат за останньою займаною посадою, а з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 20 100 грн за порядком КМУ;
- померлих внаслідок поранення – одноразова виплата у розмірі 100 000 грн на умовах КМУ;
- тяжко поранених на лікуванні, полонених та зниклих безвісти – щомісячна додаткова винагорода у розмірі 100 000 грн на умовах КМУ.
Хто може потрапити до ЗСУ влітку 2023 року
Влітку мобілізація стосуватиметься наступних категорій громадян:
- резервістів;
- військовозобов’язаних;
- осіб із запасу віком від 18 до 60 років;
- придатних за станом здоров’я;
- чоловіків від 18 до 27 років, якщо раніше проходили строкову службу
Також Кабмін відібрав право на відстрочку в українців, які піклуються про родичів з інвалідністю. Тепер відстрочку можна отримати, якщо у військовозобов’язаного відсутні повнолітні та працездатні брати/сестри, які за законодавством повинні піклуватися про батька/матір з інвалідністю.