Стрічка новин
Сьогодні
14 Листопада 2024

Стало відомо, коли в Україні можуть запустити велику приватизацію

30 Червня 2023, 19:50
приватизація

Олексій Соболев розповів, що Мінекономіки розраховує на затвердження Урядом необхідних технічних змін для запуску великої приватизації через систему Прозорро.Продажі на початку липня.

Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев під час конференції Прозорро.Продажі повідомив, що найближчим часом планується запуск великої приватизації через систему Прозорро.Продажі. Міністерство ініціювало необхідні технічні зміни для початку процесу і розраховує на їх затвердження Урядом на початку липня, інформує Мінекономіки.

За його словами, Міністерство та Уряд продовжують працювати над реформами, спрямованими на досягнення економічної стабільності, включаючи запуск великої приватизації. Затвердження запропонованих змін буде останнім важливим кроком для запуску великої приватизації в системі Прозорро.Продажі, на яку чекає вся країна. Цей крок дозволить значно збільшити дохід до державного бюджету. Зміни також сприятимуть залученню доброчесних учасників на онлайн-торги малої приватизації, а також покращенню розвитку активів та інвестицій в них.

 соболев

Запропоновані зміни включають такі аспекти, як заборона відмови другого переможця електронного аукціону від очікування рішення щодо першого переможця. У разі, якщо недоброчесні учасники, що посіли перше або друге місце, відмовляться від оплати активу, державний бюджет отримає гарантійні внески обох учасників, що становитимуть майже 40% від початкової ціни активу.

Ці зміни будуть важливими заходами, спрямованими на запобігання зловживанням під час малої приватизації та забезпечення додаткових надходжень до бюджету. Крім того, вони встановлять технічні вимоги до електронних маркетплейсів, які матимуть право працювати з великою приватизацією.

Нагадаємо, за пʼять років впровадження реформи малої приватизації Україна заробила від продажу державного та комунального майна через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі майже 14 млрд гривень до бюджетів різних рівнів, з яких майже 3 млрд гривень — після повномасштабного вторгнення. Найдорожчий актив малої приватизації, проданий після 24 лютого 2022 року, – готель «Ермітаж», який був проданий Фондом держмайна за 311 млн грн. 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті