Стрічка новин
Сьогодні

Зліт ціни на електроенергію: що стоїть за стрибком тарифу для населення

електропередача

Експерт наголосила, що раніше ціну на електрику доводилося повністю дотувати.

Член НКРЕКП (Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) Ольга Бабій пояснила, чому в Україні були змушені підняти тариф на електроенергію для населення.

Експерт наголосила, що раніше ціну на електрику доводилося повністю дотувати.

“Був тариф 1 гривня 68 копійок із ПДВ, який у нас діяв з 2017 року і не змінювався. Нагадаю, що енергетика є галуззю економіки, а в країні йдуть інфляційні процеси… тепер дивимося, що таке енергетика А енергетика складається з трьох таких основних складових.

Перше – це виробництво електричної енергії (про структуру виробництва поговоримо окремо), передача цієї електричної енергії, що виробляється, мережами Укренерго та розподіл цієї електричної енергії вже до нашого будинку, в нашу квартиру мережами Обленерго.

Тобто вона складається із трьох частин. Якщо ми візьмемо 1 гривню 68 к. та порахуємо зараз, віднімемо ПДВ, у нас у залишку буде 1 гривня 34 коп. Потім віднімемо тарифний розподіл, який склався з урахуванням інфляційних процесів за цей період. Тобто, 0,04 копійки у нас виходить. Потім віднімемо тариф на передачу, який нам забезпечує Укренерго, то в нас ціна електричної енергії, як товару, станом на момент подорожчання, була мінус 0,41 копійка. Ціну повністю дотували”, – зазначила вона у розмові з Юрієм Романенком та Миколою Фельдманом.

Бабій підкреслила, що у 2022 році держкомпанії, за рахунок яких, по суті, відбувалося дотування тарифів для населення – Укргідроенерго та Енергоатом, зазнали значних втрат, оскільки Україна втратила контроль над ЗАЕС, Каховською ГЕС та низкою інших енергооб’єктів.

Крім того, експерт зазначає, що підконтрольні Україні атомні станції, які забезпечували енергосистему в опалювальний сезон, зараз виходять у “ремонтну кампанію”:

“В Енергоатому зараз просто фізично обсягу не вистачає, щоб продавати його на комерційному ринку (і дотувати за рахунок цього тариф для населення, – прим. РЕД)”.

Ольга Бабій додала, що “зелена енергетика” не бере участі у формуванні ціни електроенергії для населення, а її обсягу поки що недостатньо для експорту за кордон.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті