Після краху банку Кремнієвої долини вкладники американських банків зняли зі своїх рахунків близько 100 мільярдів доларів, переважно з невеликих банків, згідно з новими даними Федеральної резервної системи США.
До 15 березня клієнти американських банків зняли 98,4 мільярда доларів, що викликало занепокоєння щодо стабільності фінансової системи США. Про це повідомляє CNBC з посиланням на дані Федеральної резервної системи (ФРС), інформують Економічні новини.
З 11 березня був закритий 16-й за величиною банк у США, Silicon Valley Bank (SVB). На кінець 2022 року не було застраховано 89% депозитів банку, або близько $175 млрд. Акції SVB обвалилися майже на 70%, а вкладники спробували зняти з рахунків $40 млрд.
Регулюючі органи, однак, стверджують, що система залишається в безпеці, незважаючи на те, що експерти оцінюють вартість її стабілізації в 2 трильйони доларів.
Банк Кремнієвої долини, який є 16-м найбільшим банком США за розміром активів, зазнав другого за величиною банкрутства в історії США, що спричинило хвильовий ефект у всьому банківському секторі.
Після краху Signature Bank, другого за величиною банку за тиждень, також зазнав краху, його активи на кінець минулого року оцінювалися в 110 мільярдів доларів.
Економісти попереджають, що після краху банку Кремнієва долини під загрозою опинилися майже 200 американських кредитних установ. Попри це, за останніми даними, на банківських рахунках США залишається понад 17,5 трильйонів доларів.