ЗСУ змінили тактику застосування ракетних систем HIMARS, метою яких тепер стали казарми, де зосереджені російські військові.
Про це пише The New York Times із посиланням на військового аналітика Майкла Кофмана, інформують Економічні новини.
Західні військові аналітики звернули увагу на, ймовірно, новий підхід Києва у використанні HIMARS. Якщо раніше ЗСУ використовували ракети здебільшого для ураження складів боєприпасів і ліній постачання, але тепер вони почали завдавати ударів по казармах та інших скупченнях військ, сказав NYT Майкл Кофман, директор із російських досліджень дослідницького інституту C.N.A. у США.
“Приплив мобілізованих на передову зробив їх уразливими для ударів”, – сказав він газеті. На його думку, хоч обстріли HIMARS і знизили перевагу Росії в артилерії, останні атаки цих систем чинять менший вплив на перебіг бойових дій порівняно з тим, коли вони були вперше застосовані влітку.
Напередодні Міноборони Росії визнало найбільшу одноразову втрату російських військ, коли внаслідок обстрілу бази в Макіївці ракетами HIMARS загинули сотні військовослужбовці.
Зміну тактики підтверджують грудневі удари за допомогою HIMARS по базі “ПВК Вагнера” в готелі в Кадіївці Луганської області, а також удари по об’єктах базування російських військових у Мелітополі.
3 січня ЗСУ також повідомили про дві нові атаки по російських військових і техніці: 1 січня в районі села Федорівка і 31 грудня в районі села Чулаківка, обидва населені пункти розташовані в Херсонській області. У Києві не уточнили, чим було завдано ударів, але заявили, що внаслідок удару по Чулаківці російська армія втратила близько 500 солдатів пораненими і вбитими.
Після удару по базі в Макіївці російські військові блогери критикували керівництво в розміщенні мобілізованих в одному місці. Колишній командувач військами ДНР Ігор Стрєлков (Гіркін) каже, що рахунок загиблих і поранених йде на багато сотень, і стверджує, що причиною великих втрат стало дуже щільне розташування особового складу і техніки в зоні ураження ракет HIMARS.
Однак військовий аналітик Роб Лі з американського Інституту досліджень зовнішньої політики вважає, що мобілізованих важко розосередити невеликими підрозділами через брак офіцерів: якщо солдатів розділити на групи, вони будуть гірше діяти. “Але розміщувати їх поруч зі складом боєприпасів – це просто помилка керівництва”, – написав Лі у Twitter.
Разова втрата в окупованій Макіївці російських військовослужбовців стала найбільшою, про яку офіційно повідомило Міноборони Росії. При цьому, управління стратегічних комунікацій ЗСУ говорило про близько 400 загиблих і близько 300 постраждалих у макіївському ПТУ вночі з 1 на 2 січня.
Про загальні втрати Міноборони востаннє повідомляло 23 вересня. До того моменту, за даними відомства, загинуло 5937 військових. У листопаді глава Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США Марк Міллі оцінював втрати Росії вбитими і пораненими в 100 тисяч осіб.