Вже більше місяця пройшло як в Україні було знято мораторій на продаж землі. Ця історична для нашої держави подія поділила суспільство на два табори. Прихильники переконані, що нові реалії принесуть користь економіці та підвищить ВВП країни, тоді як опоненти вважають, що в такий спосіб держава посилить вплив великого агрокапіталу, що фактично позбавить середнього аграрія скористатися новими можливостями.

«Економічні новини» (ЕН) розбирали з якими труднощами зіткнулися участники ринку на початковому етапі.

Поки що різкого зростання орендної плати, так само як і пожвавлення інвестиційної активності в аграрній галузі не спостерігається, як і масової скупівлі земельних паїв олігархами та іноземцями. Український фермер має три пріоритетних для себе роки, щоб приватизувати землю, доки в гру не вступив великий аграрний капітал, який через три роки також отримає право на купівлю земель.

1 липня в Україні стартує ринок землі, який дозволить громадянам країни продавати і купувати землю сільгосппризначення. Майже сім мільйонів українців отримають можливість цілком легально продавати угіддя, що належать їм на праві приватної власності.

«Економічні новини» (ЕН) розбиралися з якими складнощами можуть зіткнутися українські фермери в нових умовах, а також як знизити можливі ризики.

Багато років у нашій країні діє мораторій на відчуження землі, який не дає можливості землевласникам повноцінно розпоряджатися своїми ділянками. Станом на червень 2021 року ринку землі немає в Україні і ще в п'яти державах: Кубі, Республіці Конго, Венесуелі, КНДР і Таджикистані. Решта всіх держав світу в тій чи іншій мірі дають людям можливість купити або продати земельну ділянку. З 1 липня обмеження будуть поступово зніматися і по відношенню до української землі.