Стать, вік та важкість перебігу COVID-19 можуть бути критеріями для виявлення найкращих донорів плазми крові та антитіл серед одужавших осіб.
Про це йдеться новому дослідженні науковців з Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, результати якого опубліковані в Journal of Clinical Investigation.
Використання донорської плазми (рідкої частини крові, що містить антитіла) не є новою практикою. Лікарі вже застосовували такий підхід для лікування пацієнтів або імунізації осіб, які мають високий ризик вірусного впливу, під час спалахів кору, паротиту, поліомієліту, Еболи та навіть пандемії грипу 1918 року.
Наразі введення донорської плазми крові з високим рівнем нейтралізуючих антитіл проти SARS-CoV-2 вважається перспективним методом лікування та профілактики COVID-19. Однак для цього потрібно вміти визначити, у кого саме у відповідь на коронавірусну хворобу синтезуються найбільш активні антитіла у високих концентраціях.
В рамках своєї наукової роботи вчені протестували кров 126 осіб, що перенесли COVID-19.
Первинний аналіз зразків крові виявив високу варіабельність рівнів антитіл та їх здатності нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2. Після ретельного аналізу лабораторних даних науковці дійшли висновку, що найвищий рівень активних щодо коронавірусу антитіл відмічається у чоловіків літнього віку, які перенесли COVID-19 у важкій формі.
Джерело: itmed.org