Стрічка новин
Сьогодні
15 Листопада 2024

Вчені з’ясували, які запахи найчастіше перестають відчувати хворі COVID-19

20 Жовтня 2020, 23:10
no image

Найтиповішим проявом COVID-19 в багатьох випадках є втрата нюху або смаку. Вчені з Індії вирішили детально вивчити порушення, викликане коронавірусом, і назвали два запахи, які найчастіше не відчувають пацієнти при захворюванні.

Так, в ході декількох експериментів фахівці дізналися, чи може про зараження коронавірусом свідчити втрата почуття певних запахів.

Для цього медики вибрали п’ять найпоширеніших запахів і перевірили чутливість до них у добровольців.

Серед таких були: перцева м’ята, часник, кокосове масло, кардамон, фенхель.

Виявилося, 25% не відчували запаху м’яти, а майже 21% – кокосового масла. І що найголовніше, у більшості з досліджуваних в результаті був позитивний тест на COVID-19.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що відсутність почуття певних запахів (в даному випадку м’яти і кокосового масла) може бути ознакою наявності коронавіруса в організмі.

За словами медиків, втрата нюху під впливом інфекції відбувається, тому що вона викликає запалення в тканинах носа.

«У людей з інфекціями верхніх дихальних шляхів часто виникають закладеність, дренаж та інші назальні симптоми, які можуть блокувати здатність запаху «дотягнутися» до нюхового нерва, який знаходиться у верхній частині носової порожнини. Але ми вважаємо, що основна причина, особливо для людей з тривалою або постійною втратою функції нюху, полягає в тому, що вірус викликає запальну реакцію всередині носа, яка може привести до втрати нюхових нейронів», – розповіли фахівці.

До слова, за даними New York Times, порушення нюху і смакових відчуттів як ознаки коронавіруса були помічені у 90% хворих пацієнтів. При чому у 25% цей симптом був єдиним.

Нагадаємо, попередні дослідження вчених привели до розширення списку симптомів COVID-19. У багатьох пацієнтів, які зараз хворіють коронавірусом, були помічені порушення слуху.

Джерело: Моя дитина

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті