Боротьба з туберкульозом може бути відкладена більш ніж на 5 років через пандемію коронавіруса, що може привести до додаткових 1,4 мільйонів випадків смерті від туберкульозу і 6,3 мільйонам інших інфекцій до 2025 року, говориться в новій науковій доповіді.
Група «Зупинити туберкульоз» – це міжнародна організація, що базується в Женеві, яка веде глобальну боротьбу з респіраторними захворюваннями, що щорічно вражають більше 10 мільйонів людей.
Дані з трьох країн з високою поширеністю туберкульозу – Кенії, Індії та України, були використані для нового звіту. Кенія входить в число країн з найвищим рівнем захворюваності на туберкульоз в світі: за оцінками, на кожні 100 000 населення припадає 558 хворих.
У дослідженні говориться, що карантин, викликаний коронавірусом, торкнувся тих людей, які не можуть дотримуватися соціальної дистанції в своїх будинках, а це означає більш високий ризик передачі туберкульозу, в той час як обмежені пересування заважають лікуванню. Перенастроювання протитуберкульозних лікарень та служб для тестування і лікування коронавіруса також приносить свої плоди.
Згідно з дослідженням, в екстремальних випадках, якщо карантин продовжиться до трьох місяців, може знадобитися близько 10 місяців для відновлення протитуберкульозних служб до нормального рівня.
Вирішення цієї проблеми займе набагато більше часу.
«Фактично, потрібно кілька років, щоб боротьба з туберкульозом повернулася на рівень, що передував карантину. Чим довше триватиме карантин, тим серйознішими будуть довгострокові наслідки», – сказав журналістам Німалан Арінамінпаті, доцент кафедри математичної епідеміології в Імперському коледжі Лондона.
COVID-19 може спричинити руйнівну дію на хворих на туберкульоз, оскільки обидва захворювання вражають дихальну систему.
Вчені, які стоять за дослідженням, також поскаржилися на раптову активізацію досліджень і розробок вакцини проти COVID-19 в порівнянні з розробкою вакцини проти туберкульозу за всі ці роки.
«Ми з подивом дивимося на те, як COVID-19 бушує близько 128 днів, але вже має близько 100 варіантів можливих вакцин», – сказала виконавчий директор Stop TB Люціка Дітіу. «Новий порядок денний – вакцини та лікування COVID-19. Ніхто не говорить про вакцини проти ВІЛ, малярії або туберкульозу».
Джерело: Associated Press