Стрічка новин
Сьогодні

Учені зробили величезний стрибок у боротьбі з ВІЛ, тепер ризик передачі вірусу практично дорівнює нулю

7 Травня 2019, 12:12
no image

Перемога над ВІЛ вже не виглядає фантастикою, так як вчені повідомили, що антивірусне лікування знижує ризик зараження статевим шляхом до «практично нульового»

В рамках дослідження PARTNER в період між 2010 та 2017 років роками лікарі спостерігали за 782 одностатевими парам в 14 європейських країнах. У кожній парі у одного з партнерів був ВІЛ і він брав необхідні ліки, а другий партнер був здоровий. Всі пари практикували незахищений секс.

Лікарі виявили, що вірус не передавався від одного партнера до іншого. Результати дослідження показують, що ліки знизили рівень вірусу в крові до невизначені рівня, що означає, що ВІЛ не може передаватися статевим шляхом.

«Наші результати дають переконливі докази того, що ризик передачі ВІЛ статевим шляхом при правильній антиретровірусної терапії практично дорівнює нулю», – йдеться в заключному звіті дослідження.

У кожному разі в одного партнера був ВІЛ, і він брав антиретровірусні таблетки, а інший був здоровий. Жоден з здорових партнерів не заразився ВІЛ, незважаючи на те. що пари практикували незахищений секс.

HIV / AIDS World AIDS Day in Kolkata

Чоловік позує під час кампанії з інформування про ВІЛ / СНІД напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Калькутті, Індія. Reuters

Ліки, що приймаються ВІЛ-інфікованими, не знищують вірус, але знижують його кількість в крові до невизначені рівня, що дозволить багатьом людям з ВІЛ прожити довге життя.

world aids day seoul south korea hiv

Південнокорейські студенти під час заходу з підвищення обізнаності про СНІД. Чунг Сунг-Джун / Гетті

У перші дні після зараження ВІЛ рекомендується приймати профілактичні препарати, які часто можуть запобігти зараженню людини.

Доктор Майкл Бреді, медичний директор благодійного фонду Terrence Higgins Trust, розповів виданню Business Insider:

«Дослідження PARTNER дає нам впевненість в тому, що люди, які живуть з ВІЛ, які приймають антивірусні препарати, не можуть передати вірус своїм сексуальним партнерам».

Міжнародний альянс з ВІЛ / СНІД в своїх розрахунках вказує, що в 2014 році загальна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні має бути десь між 478 500 і 820 400 осіб. У Європі частка жителів України становить до третини від числа позитивних діагнозів на ВІЛ.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті