Зв'язок між укусами кліщів і алергією на червоне м'ясо виявилася складніша і небезпечніша, ніж припускали вчені
Деякі кровоссальні кліщі особливо небезпечні, оскільки їх укуси здатні провокувати алергію на червоне м’ясо. Небезпечну реакцію при цьому викликає глікопротеїн галактоза-альфа-1,3-галактоза (α-gal), який виявляється в крові всіх ссавців, крім людини і його найближчих родичів. Передбачалося, що молекули α-gal можуть зберігатися в кишечнику і слині кліщів після попереднього укусу і, потрапивши в організм людини, стимулювати запалення і розвиток алергічних реакцій.
Однак професор Університету Північної Кароліни Скотт Коммінс (Scott Commins) і його команда виявили, що алергія на червоне м’ясо може розвиватися і у відповідь на укус кліща, перш зовсім не контактував з тваринами. Про це Коммінс повідомив на минулому в Сан-Франциско щорічній зустрічі Американської академії алергії, астми і імунології (AAAAI).
Вчені провели експерименти з ГМ-лімфоцитами, не здатними виробляти імуноглобулін Е – ключовий сигнал, який запускає алергічну реакцію. До них додавали слину кліщів різних видів, одні з яких незадовго до того кусали тварин з α-gal, а інші – ні. Як можна було очікувати, слина вже напилися крові з α-gal паразитів викликала в культурі клітин реакції, подібні до алергічних. Однак слина кліщів Amblyomma americanum, що не контактували з α-gal, стимулювала їх в десятки разів частіше, ніж у контрольної групи.
«Ці результати показують, що з точки зору розвитку алергії на червоне м’ясо укуси кліщів небезпечніше, ніж вважалося до цих пір», – сказав Скотт Коммінс. Разом з тим механізм запуску такої реакції залишається неясним.
Джерело: Naked Science