Вчені з'ясували, що увечері організму важче впоратися зі стресом. Головна причина в тому, що до кінця дня виділяється менше спеціального гормону.
Японські вчені з Університету Хоккайдо провели експеримент і з'ясували, як організм реагує на стрес в різний час доби.
Група фізіологів, під керівництвом Юджіро Яманака, стежили за 27 добровольцями. Всі ці люди були здоровими як фізично, так і психічно. Об'єктом дослідження стала гіпоталамо-гіпофізарно-надниркова вісь (ГГНО). Вчені досліджували, як на ГГНО в різний час доби впливає психічне напруження. При цьому вчені вимірювали рівень кортизолу – гормону, який вивільняється під час стресу.
Медики розділили добровольців на дві групи: одні піддавалися стресового тесту вранці, інші – увечері. Психічне напруження люди відчували близько 15 хвилин. Їм необхідно було підготувати і презентувати лекцію по ментальної арифметиці.
У підсумку, фізіологи встановили, що рівень кортизолу в слині був істотно вище у тих, хто проходив випробування вранці. Разом з тим, інші показники стресу (збільшення частоти серцевих скорочень, виділення поту) не відрізнялися між ранковими і вечірніми навантаженнями.