Розробники з компанії Gero представили нейромережу, яка може передбачити ймовірність смерті людини. Штучний інтелект (ШІ) для цього використовує дані фітнес-трекера, який довгий час вивчає інформацію про аспекти фізичного стану людини.
Тнологія враховує, що старіння людини супроводжується збільшенням ризику хвороби і ймовірності смерті. Однак ШІ також враховує біологічний вік людини і намагається визначити наскільки старими або молодими є його тканини і органи в порівнянні з їх типовим станом у людей відповідної вікової категорії.
Розбіжності між календарним і біологічним віком можуть допомогти зрозуміти кому саме потрібно пильно звернути увагу на своє здоров’я. “Нам вдалося показати, що штучний інтелект дозволяє оцінити біологічний вік людини і ймовірність настання смерті, – зазначив керівник проекту Петро Федичев. Для достовірних результатів не потрібні медичні аналізи – достатньо даних про рухи людини, записані фітнес-трекером. Ми використовували можливості цієї технології, щоб створити зручний інструмент моніторингу, який допоможе оцінити загальний стан організму людини і стежити за зміною рівня ризику ще до того, як та здасть будь-які аналізи”.
Для навчання нейромережі розробники використовували дані з медичних карт 10 тисяч осіб, які були зібрані в ході дослідження в США. Там містилася інформація про те, як себе почували люди з різним станом здоров’я і різними захворюваннями під час безперервного носіння фітнес-трекера. При цьому їх стан фіксувався в декількох станах – під час фізичних навантажень, в стані спокою, після різкого збільшення серцебиття і так далі. Алгоритм же звертав увагу на несприятливі тенденції: пов’язував певні повторювані послідовності рухів з даними медичних історій і показниками аналізів.
В результаті штучний інтелект виявив осіб з групи підвищеного ризику і визначив їхні ризики смертності точніше, ніж традиційні методи, що застосовуються в дослідженнях старіння. Вчені розраховують, що розроблений ними алгоритм буде корисний медичним організаціям і страховим компаніям – вони зможуть визначити групу ризику дистанційно. У компанії розробили прототип мобільного додатка на основі алгоритму, Gero Lifespan, бета-версію якого вже можна встановити на смартфон.