Чиновники спільно з забудовниками розробили нові будівельні норми.
Вже з літа українські багатоповерхівки будуватимуть за новими правилами. Чиновники спільно з забудовниками переписали старі будівельні норми (ДБН), які не переглядалися ось уже 13 років. Відповідні рішення було прийнято 15 березня на спільній нараді будівельників, чиновником Мінрегіонбуду та прем’єр-міністром в Кабміні.
Запропоновані забудовниками нормативи пообіцяли розглянути протягом двох тижнів, після чого затвердити з мінімальними правками. За очікуваннями будівельників, нову редакцію ДБН можуть прийняти вже через два-три місяці.
Список змін включає в себе практично два десятки пунктів. Першими «під ніж» пішли явно безнадійно застарілі нормативні вимоги, які, до слова, багато забудовників і так не дотримувалися. Адже жоден ЖК в популярному нині форматі «місто в місті» не можна сьогодні реалізувати без таких порушень.
При цьому забудовники поспішають заспокоїти потенційних клієнтів: пропоновані зміни навряд чи позначаться на вартості новобудов. Оновлені норми швидше покликані спростити процеси узгодження будівництва і введення в експлуатацію житлового будинку.
В першу чергу пропонується переписати такі будівельні нормативи:
Будинки без сміттєпроводів. Зараз заборонено будувати будинки без сміттєпроводів. За новими правилами вони більше не потрібні будуть. А жителям багатоповерхівок запропонують сортувати відходи. Хоча експерти зізнаються, що інфраструктура міст до цього явно ще не готова.
Деякі з них і зовсім вважають, що норма призведе до відмови від установки сміттєпроводів в принципі. Замість цього, біля будинків встановлять контейнери для роздільного збору відходів. Справа потрібна, але поки занадто далеке від вирішення екологічних проблем. Адже сміттєвози все одно зберуть все в одну купу і вивезуть на полігон.
При належній тепло-, гідро- і шумоізоляції дозволять поєднувати стелю квартири та дах будинку. Таким чином звичні горища та технічні поверхи зникнуть з українських новобудов. До того ж жителі останніх поверхів часто «приватизували» технічне приміщення, роблячи його частиною свого житла. Тепер такий фокус не вийде.
Та й сам девелопер не зможе використовувати технічний поверх з комерційною вигодою – організувати там продаж комор мешканцям великогабаритних речей та інвентарю, вивести необхідну і обслуговуючу інженерну інфраструктуру (бойлерні, насосні, серверні, комунікації) з зручним доступом і експлуатацією.
Чи дозволять мешканцям самим склити балкони за умови, що отвір одного з вікон, що відкриваються – не менше 1,2 м (для доступу пожежникам).
Зараз склити балкони і лоджії в будинках з однієї сходовою кліткою заборонено, але мешканців це, як відомо, не зупиняє.