Стрічка новин
Сьогодні

У Нацбанку назвали причини непрогнозованої інфляції

13 Березня 2018, 19:00
no image

У лютому фактична інфляція в річному вимірі залишилася трохи вище прогнозу через більш істотне, ніж очікувалося, подорожчання сирих продуктів харчування і палива.

Про це заявили в Національному банку України.

Посилення інфляційного тиску в лютому протидіяв зміцнення гривні, яке триває і в першій половині березня, відзначили в НБУ.

Таким тенденціям на валютному ринку, серед інших чинників, сприяє і проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики.

Зростання цін на сирі продукти харчування в лютому сповільнилося (до 22,9% г / г), проте, як і в січні, перевищував прогноз.

Ціни на сирі продукти харчування росли не так швидко, як в січні, завдяки менш значному зростанню цін на м’ясо і молоко, що відображало спадну динаміку цін на них на світових ринках.

Однак уповільнення зростання цін на м’ясо і молоко було не таким істотним, як прогнозувалося.

Крім того, більш істотно, ніж очікувалося, прискорилося зростання цін на фрукти, в тому числі через підвищення цін на банани в результаті зниження світового врожаю.

Також збільшилися темпи зростання цін на овочі борщового набору, перш за все капусту, буряк і моркву, внаслідок зменшення пропозиції якісної продукції і значних обсягів експорту цієї продукції.

Зате істотно сповільнилося зростання цін на тепличні овочі (огірки, помідори, перець і інші, значна частина яких імпортується).

За оцінками Національного банку, монетарні умови є поки досить жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції і її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті