Стрічка новин
Сьогодні
27 Листопада 2024

Новини України: Новий закон про ЖКГ ускладнить життя українців

8 Грудня 2017, 21:00
no image

Експерт вважає, що основна мета нових правил - вибивати борги за комуналку.

Борги українців за комунальні послуги за рік зросли в 1,7 рази.

Новий закон про ЖКГ спрямований на вибивання боргів з населення, заявив експерт ГО “Громадський аудит” Максим Котенко.

article60 Економічні новини - головні новини України та світу

Максим Котенко додав, що виконавцям комунальних послуг за борги мешканцям, згідно з новим законом, дозволено відключати всі комунальні послуги протягом 30 днів з моменту попередження.

«Раніше примусове відключення води для людей законодавством не передбачалося. Демонополізація послуг, яку прописує новий закон про ЖКГ, – це дуже голосно сказано», – підкреслив експерт.

«Заборгованість населення за комунальні послуги на кінець 2016 року становила 16900 млн грн. Станом на жовтень 2017 року, сума боргу склала 28400 млн грн. Тобто, борги населення за комунальні послуги за рік зросли в 1,7 рази», – пояснив Максим Котенко.

За словами експерта, з ростом тарифів на комуналку, подорожчання газу і, відповідно, всіх комунальних послуг, 9 0% населення України буде претендувати на субсидії, тим часом, субсидії будуть урізані, згідно бюджету на 2018 рік, і таким чином постраждають найбільш незахищені верстви населення.

Нагадаємо, в Україні новий закон про житлово-комунального господарстві дає все більше прав постачальникам і все більше обов’язків споживачам.

Повертається поняття – пеня, з’явилася процедура вилучення майна і затверджено положення про стягнення боргів в примусовому порядку. Українцям дозволили обурюватися з приводу надання їм неякісних послуг. Холодно в квартирах або вода іржава, тече дах або забилася каналізація. На законодавчому рівні закріплено, що тепер на все і на всіх можна скаржитися. Хочете поскаржитися на тепловиків – пишіть папір тепловикам, і вони за задумом депутатів Верховної Ради, повинні будуть себе строго покарати. І якщо це трапиться, понести покарання. Як варіант пропонується знизити такому споживачеві-скаржнику оплату за місяць. Але тільки в тому випадку, звичайно, якщо він, цей скаржник, доведе, що отримав неякісну послугу.

Згідно із законом, якщо у вас в квартирі взимку замість 17 градусів тепла, припустимо 15 або навіть 10 ви звертаєтеся до міського управління теплових мереж і вимагаєте у них прислати комісію від їх компанії, щоб встановити факт порушення договору. Фахівці повинні прибути протягом десяти днів і скласти висновок, в тому, що вони, ці самі фахівці, погано працюють і накладуть на себе штраф.

Якщо ви не вірите якомусь постачальнику, українські парламентарії і тут все передбачили, що будь-який громадянин України, тепер має право відмовитися від неякісних послуг. І знайти сумлінну компанію, яка буде не тільки обіцяти, а й вчасно давати тепло в квартиру або якісну воду, як зазначено в договорі, на належному рівні. Ось тільки в Україні всі постачальники комунальних послуг – монополісти. І альтернативи є в принципі. Адже всі мережі, підведені до будинків, – їх власність. Вони ніколи не поділяться з конкурентами, а в тих навряд чи вийде домовитися з тепловими станціями і побудувати нові інженерні споруди «з нуля».

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті