Стрічка новин
Сьогодні

Новини сьогодні: Чому економіка України непередбачувана, – думка

29 Червня 2017, 7:15
no image

Державна статистика переживає кризу навіть у розвинених країнах світу. Це вводить в оману інвесторів і збиває з пантелику реформаторів.

Про це розповів блогер і журналіст Стас Юрасов.

Відсутність нормальної статистики позначається на розвитку української економіки настільки ж погано, як і злодійство чиновників, непрацююча судова система, балаганна Верховна Рада або будь-яка інша гучна проблема, навколо якої всі бігають і кричать: зрада!

Навколо Держстату ніхто не бігає. І тим більше, нічого ніхто не кричить. Здавалося б, а з чого б це? Адже там якісь цифри якось збираються, обробляються і досить регулярно публікуються на сайті. Звідки ж там зрада? Чи не нагнітаю я?

Насправді відсутність вивірених, що відповідають часу і реальності економічних індикаторів – проблема не менш важлива, ніж всі інші.

gosstat11 e1498675077712 Економічні новини - головні новини України та світу

Не так давно створений при Мінекономрозвитку Офіс ефективного регулювання вирішив вивчити, наскільки добре розвинені в Україні мережі швидкісного інтернету, і чи потрібно застосовувати держрегулювання. Результати проведеного аналізу виявилися більш ніж смішними для учасників інтернет-ринку.

Держстат ретельно слідкує, які товари ми продаємо за кордон, і які товари купуємо за кордоном. За підсумками першого кварталу, наприклад, товарне сальдо у нас негативне – мінус $ 888 млн. Це погано. Але сальдо експорту та імпорту послуг виглядає більш обнадійливим. Ми в плюсі. Причому в хорошому плюсі ​​(+ $ 1,174 млрд у підсумками того ж першого кварталу).

Наша статистика по ринках послуг (як і багато де в світі) може явно кульгати. І це знову-таки не просто цифри. Не знаючи точної “питомої ваги” всіх послуг, які ми купуємо за кордоном і продаємо за кордон, держава буде приймати неточні стратегічні рішення. Наприклад, вона не буде в змозі якісно порівняти приплив і відтік валюти в країну, що призводить до важко прогнозованого курсу гривні. Великі інвестори знову-таки теж не бачитимуть всієї картинки. І країна, яка на перший погляд легко порівнюється за рівнем ВВП на душу населення з африканськими державами, на ділі легко може виявитися однією з найбільш швидкозростаючих економік світу.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті