Раніше студенти на держзамовленні мали відпрацювати три роки на підприємстві, яке їх направило навчатися.
У середу, 31 травня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, за якою остаточно скасовується обов’язкове працевлаштування студентів після завершення навчання, повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.
«Обов’язкове працевлаштування для решти студентів було скасовано ще минулого року, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили у зв’язку з позицією профільних установ. Тепер й студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску та реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що рішення ухвалили у зв’язку зі змінами у законодавстві. Так, раніше Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників» було скасовано норми щодо обов’язковості працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.
Нагадаємо, що раніше студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати три роки на тому підприємстві, куди їх направив навчальний заклад за розподілом. У випадку, якщо випускник не мав бажання працювати, йому надавалося право відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювалося фінансовою інспекцією.