Лідери "Великої сімки" заявили про виконання Мінських домовленостей, тому що наразі ніхто не знає, що з ними робити. Ні Мінськ-1, ні Мінськ-2 не дали конкретного результату і не виключено, що на переговорах Держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Москві буде обговорюватися новий переговорний формат за участю США.
Таку думку озвучив політичний експерт Сергій Постоловський.
За його словами, може скластися ситуація, що Путін відмовиться від підтримки сирійського президента Башара Асада, а взамін створюється новий формат перемовин по Україні. Однак тоді, вважає Постоловський, США і Європа можуть піти на певні поступки Росії щодо Донбасу. Приміром, проведення місцевих виборів чи надання особливого статусу ОРДЛО. Україна, зауважує він, на жаль, не виступає суб’єктом і не приймає самостійних рішень. За нас це роблять США, Росія, Європа.
З іншого боку, зазначає Сергій Постоловський, швидше за все, США не здасть Україну. Хоча вона і не є зовнішньополітичним пріоритетом Вашингтону.
Для США Близький Схід завжди був важливішою сферою геополітичних інтересів, ніж пострадянський простір. Хоча США розуміють, що не мають права здати Україну, але не заради нас, а своїх національних інтересів. Тому що, здавши Україну, погіршать своє реноме і свої відносини з ключовими європейськими країнами,– переконаний політолог.
Постоловський звертає увагу на відносини США з Великобританією, яка сьогодні найбільш послідовна і принципова у підтримці України. Однак зазначає, що буде якийсь компроміс, тому що воювати з Росією ніхто не буде.
“Розпад РФ не вигідний для США, хоча б з простої причини, що це посилить Китай. Тут має спрацювати наша влада і дипломатія і пояснити, чому і надалі нас треба підтримувати і захищати. Але Україна повинна запропонувати США щось більш дієве і ефективне, ніж запевнення про боротьбу з корупцією”, – зазначає експерт.
Нагадаємо, на саміті “Великої сімки”, що відбувся 10-11 квітня в Італії, глави міністерств закордонних справ країн, що входять у G7, закликали Росію впливати на бойовиків так званих “ДНР” і “ЛНР”, щоб змусити їх виконувати Мінські угоди, а також закликали допустити правозахисні місії в окупований Крим.