Новини сьогодні: Українські пенсії одні із найнижчих серед європейських країн. На сьогодні мінімальні виплати для громадян, які "заслужили відпочинок" сягають не багато, не мало - 1247 грн.
Попри це, дефіцит Пенсійного фонду вже кілька років перевалює за 140 млрд грн.
Кілька тижнів тому Кабміном було затверджено бюджет Пенсійного фонду (ПФ) на цей рік: на пенсії планується виділити майже 284 мільярди грн (тоді як минулоріч було 257 млрд). Близько 50% від цієї суми – дефіцит Пенсійного фонду, який мають компенсувати за рахунок держбюджету, все інше – надходження із соціальних внесків. Минулого року «діра» в бюджеті ПФ досягла 145 млрд, цього ж року, якщо план усе-таки виконається, зменшиться до 141,5 млрд.
2017 рік, як було прогнозовано Кабміном має стати першим роком, за час якого дефіцит Пенсійного фонду скорочуватиметься. І все це завдяки зростанню мінімальної зарлпати удвічі.
Володимир Гройсман зауважив, що дефіцит Пенсійного фонду почав зменшуватися. Він наголосив, що наразі, основною і єдиною задачею є – розвивати національну економіку, формувати національний ресурс, а такоє реінвестиції цих ресурсів у якісне життя українських громадян.
У бюджеті Пенсійного фонду передбачена індексація мінімальної пенсії в два етапи. У травні її піднімуть з 1247 до 1312 гривень, а в грудні – до 1373 гривень.
Крім цього, віце-прем’єром Павлом Розенком було анонсовано цього року «осучаснення» виплат. Він зауважив, щостосуватиметься воно близько п’яти мільйонів пенсіонерів. Як саме буде відбуватися «осучаснення», на сьогодні невідомо. Однак в Пенсійному фонді пояснили – пенсії перерахують, з урахуванням нового показника середньої зарплати.
За підрахунками Кабміну, осучаснення пенсій обійдеться державі в 30-40 мільярдів гривень. Експерти впевнені: зібрати додатково таку суму буде дуже складно.
Якщо ж осучаснити пенсії без додаткових надходжень до ПФ, «діра» в його бюджеті в черговий раз збільшиться. При цьому одна з умов МВФ – скоротити дефіцит пенсійної системи.