Розташування атомів ученим вдалося визначити методом електронної мікроскопії, а також використовуючи спеціальне програмне забезпечення, що дає змогу відновити тривимірну структуру наночастинки.
Фізики із США та Великобританії визначили координати всіх атомів, що складають пробну залізо-платинову наночастинку. Відповідне дослідження опубліковано в журналі Nature, коротко про нього повідомляє Американська асоціація сприяння розвитку науки.
Усього фахівцям вдалося визначити координати понад 6,5 тис. атомів заліза та 16,6 тис. атомів платини, які утворюють пробну наночастинку. Аналіз показав, що, як правило, атоми розташовані в межах одного з дев’яти типів зерен, і більшість із найменших частин хімічного елемента демонструвала відносно регулярне розташування в центрі зерен, а не біля їхньої поверхні.
Розташування атомів ученим вдалося визначити методом електронної мікроскопії, а також використовуючи спеціальне програмне забезпечення, що дає змогу відновити тривимірну структуру наночастки.
Визначення розташування проводили з метою виявлення дефектів у наночастинці, виготовленій із заліза та платини. Їхній сплав, як вважають учені, може бути перспективним матеріалом для нового покоління носіїв інформації та постійних магнітів.