Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) не внесло інформацію про перевірку покупки квартири народним депутатом від БПП Сергієм Лещенком до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), що ставить під сумнів об'єктивність цього органу.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав громадський активіст Карл Волох.
Волох зазначив, що перевірка заяви про злочин “починається саме з внесення в ЄРДР, тому підставою для невнесення цієї інформації до реєстру може бути те, що детективи не вбачають там ознак порушення закону”. Отримання подарунків посадовими особами, в тому числі, нардепами, закон кваліфікує як одержання неправомірної вигоди, а якщо сума такої вигоди перевищує $15 тис., це загрожує підозрюваному від 8 до 12 роками в’язниці з конфіскацією майна.
Волох підкреслив, що невідомо, чи існує договір позики між нардепом Лещенко і головним редактором видання “Українська правда” Оленою Притулою.
“У будь-якому випадку, гроші – це товар і користування ними має ціну, вимірювану у відсотках річного” інтересу”. Тобто, навіть виділення цієї позики без відсотків або за заниженим відсотку є отриманням неправомірної вигоди посадовою особою”, – написав він.
Громадський активіст додав, що також незрозумілий статус суми, внесеної нібито дівчиною Лещенка – діджеєм Анастасією Топольською.
“Закон дозволяє отримувати подарунки від близьких людей, але статусу “коханка” в переліку цих близьких точно немає. Топольська теж не родичка і не громадянська дружина, так як одружена з іншою людиною. Зроби Лещенко її співвласницею житла на відповідну частку, це питання б відпало (максимум – слід було отримати від її чоловіка нотаріально завірену відмову від прав на квартиру як придбану за рахунок власних коштів жінки)”, – написав Карл Волох.
Він також додав, що нардеп купив квартиру приблизно на 40% нижче ринкової вартості.
“Знижка” становить $150 тис. (удесятеро більше згадуваних вище “особливо великих розмірів”). І якщо глава НАБУ Артем Ситник вдає, що це нормальна практика – спочатку проводити перевірку інформації про такий злочин “серед своїх”, а вже потім вирішувати, вносити її в ЄРДР, то я не впевнений, що ми можемо довіряти об’єктивності цього органу”, – резюмував Волох на своїй сторінці в соцмережі.