Новий Нюрнберг: прокуратура Криму ініціюватиме міжнародний суд над окупантами на півострові

20 листопада 1945 року в Міжнародному військовому трибуналі в Нюрнберзі розпочався судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини.

На території окупованого Криму зафіксовано факти жорстокого придушення опору громадян проти окупації півострова, незаконні затримання та обшуки, примусове переселення корінного населення, витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя, перешкоджання проведенню релігійних обрядів та інші порушення прав людини.

Про це повідомляє прокуратура Криму.

За словами прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова, на початку цього року перед працівниками прокуратури поставили завдання – формування доказової бази для розгляду фактів, пов’язаних з військовими злочинами, а саме злочинами проти людяності, геноциду, що здійснюють окупанти на території півострова Крим, в Міжнародному кримінальному суді.

“Наша мета: ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади за прикладом Нюрнберзького процесу. До відповідальності мають бути притягнені не тільки виконавці, а й ті, хто віддавав злочинні накази”, – констатує прокурор.

Він зазначає, що зараз спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями підготовлено перше інформаційне повідомлення, що незабаром надішлють до Міжнародного кримінального суду. На завершальній стадії перебуває ще одне.

“Тобто можу щиро запевнити, що ми впевнено крокуємо до початку розслідування в Гаазі злочинів, що чинять у Криму, і сподіваюся на міжнародний судовий процес, подібний до Нюрнберзького процесу”, – сказав Гюндуз Мамедов.

Нагадаємо, 20 листопада 1945 року в Міжнародному військовому трибуналі в Нюрнберзі розпочався судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Головних військових злочинців – політиків, військових, ідеологів нацизму засудили за злочини проти миру, проти людяності, воєнні злочини.

Згідно з постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 №145-VIII “Про Заяву Верховної Ради України “Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”, що призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян”, Генеральну прокуратуру України визначено одним із суб’єктів зборів необхідної доказової бази для звернення до Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, декілька тижнів тому кримські татари повідомили про нову хвилю обшуків співробітниками російських спецслужб.

Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии