Стрічка новин
Сьогодні

Сотні мільйонів євро: експерт розповів, наскільки швидко можна побудувати нову ТЕЦ в Києві

1770462390 3932 Економічні новини - головні новини України та світу

Київські ТЕЦ-6 на Троєщині та ТЕЦ-4 на Дарниці зазнали значних ушкоджень внаслідок ворожих обстрілів та перестали повною мірою забезпечувати теплом столичних мешканців.

Для того, щоб побудувати нову теплоелектроцентраль, яка буде достатньо захищеною від російських атак, потрібно кілька років та до 600 мільйонів євро.

Про це в етері Київ24 повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

“Мова йде про великі кошти і щонайменше 3-4 роки для того, щоб це зробити. На жаль, швидше неможливо – це великий технічний проєкт. Поставка обладнання, фінансування – все це треба вирішувати. Нова ТЕЦ, за моїми оцінками, обійдеться в 450-600 мільйонів євро. Але вона буде захищена, сучасна і якісно та в повній мірі забезпечить всі будинки і теплом, і електрикою”, – каже Харченко.

Тривалість та дороговартість проєкту фахівець пояснює необхідністю зробити енергооб’єкт стійким до атак окупантів. Старі ТЕЦ, за його словами, ефективно захистити від обстрілів було неможливо.

“Потрібно будувати дійсно нову сучасну потужну ТЕЦ в буквальному сенсі слова в броньованому захисті. Тобто захисті другого рівня, який дуже добре себе показує зараз – там, де він побудований на високовольтних підстанціях. І якщо ту стару ТЕЦ таким захистом закрити було неможливо технічно, то нові сучасні типи обладнання ми цілком спроможні захистити. Вже зрозуміло, як це робити і які технічні рішення можна застосувати”, – запевняє Харченко.

Наразі на пошкоджених ТЕЦ-4 та ТЕЦ-6 тривають аварійно-ремонтні роботи.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті