За повідомленням ЗМІ Євросоюз почав обговорення надання Україні 20 млрд євро військової допомоги на тлі намагань президента США Дональда Трампа швидко досягти миру з Росією.
Про це пише Bloomberg.
За повідомлення джерела агентства, за ці кошти будуть придбані артилерійські боєприпаси, системи ППО, високоточні ракети, безпілотники та інше озброєння. Частина коштів піде на зміцнення бригад ЗСУ.
Повідомляється, що для пакета ЄС прагне ухвалити ініціативу внесків у натуральній та готівковій формі від країн-членів блоку та союзників-однодумців. Узгодити її планують наступного тижня на зустрічі глав МЗС країн Європейського Союзу. Опісля лідери блоку мають узгодити суми і підписати пакет.
Водночас в агентстві наголосили, що вище вказані терміни можуть бути зірвані. Зокрема Угорщина заявила, що не підтримає жоден новий пакет військової допомоги Україні, а в Німеччині 23 лютого стартують вибори до парламенту, від результатів яких теж багато залежатиме.
ЄС прагне якнайшвидше розробити план підтримки України та надати Києву гарантії безпеки у випадку підписання мирної угоди з РФ. Також блок прагне підвищити власні витрати на оборону після того, як США почали перемовини з Росією.