Стрічка новин
Сьогодні

Підтримувані Руандою повстанці захопили місто-мільйонник у Конго – що відбувається у регіоні

snimok ekrana 2025 01 27 v 19.57.04 Економічні новини - головні новини України та світу

Підтримувані Руандою повстанці з угруповання M23 заявили про взяття під контроль міста Гома – ключового адміністративного й економічного центру на сході Демократичної Республіки Конго

Про це пишуть Reuters та Africa news. Місцеві жителі публікують відео, де видно, як повстанці патрулюють центральні вулиці після стрімкого наступу на конголезьку армію, що стався в неділю.

У багатьох районах міста відсутні електропостачання та вода. Повстанці наказали військовим скласти зброю, встановивши для цього 48-годинний термін, що завершився 26 січня. Надходять повідомлення про загиблих і поранених під час перестрілок.

Зазначається, що унаслідок сутичок загинули міжнародні миротворці, а сотні тисяч мешканців були змушені тікати, побоюючись ескалації багаторічного конфлікту, який може перерости в масштабну регіональну війну.

За даними ООН і джерел у сфері безпеки, разом із повстанцями M23 в операції у Гомі брали участь 3000-4000 руандійських солдатів. За даними журналістів, війська Конго та Руанди відкривали вогонь одне по одному через спільний кордон у Гомі, де підтримувані Руандою повстанці розпочали наступ.

 

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті