Президент США Дональд Трамп підписав указ про розсекречення документів у справі про вбивство 35-го президента Джона Фіцджеральда Кеннеді у 60-х роках та Мартіна Лютера Кінга-молодшого, а також про подробиці смерті сенатора Роберта Кеннеді.
Про це повідомляє Білий дім.
Протягом наступних 15 днів директор Національної розвідки та генпрокурор представлять Трампу план про оприлюднення записів про вбивство президента 35-го президента США Джона Кеннеді. Протягом 45 днів розкриють документи про вбивства сенатора Роберта Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга-молодшого. Як зазначив Трамп, понад 50 років минуло від дня вбивств президента Джона Кеннеді, сенатора Роберта Кеннеді та пастора Мартіна Лютера Кінга-молодшого, а федеральний уряд не оприлюднив для громадськості всі свої записи, пов’язані з цими подіями.”Їх сім’ї та американський народ заслуговують на прозорість і правду”, – заявив Дональд Трамп.
Вбивство 35-го президента США Джона Кеннеді було скоєно 22 листопада 1963 року у Далласі (штат Техас). Кеннеді смертельно поранили пострілом з гвинтівки, коли він разом із дружиною Жаклін їхав у президентському кортежі Елм-Стрітом. Протягом десяти місяців вбивство розслідувала спеціально скликана комісія, яка дійшла висновку, що злочин скоїв злочинець-одинак Лі Гарві Освальд.
Роберт Кеннеді помер 6 червня 1968 року після смертельного вогнепального поранення, отриманого 5 червня відразу після виголошення ним про перемогу на попередніх виборах у штаті Каліфорнія. Досі невідомо, хто саме зробив смертельний постріл у Роберта Кеннеді, адже офіційно вбивцею визнали Серхана Серхана, який стріляв попереду, тоді як смертельний постріл був зроблений ззаду з близької відстані.
Мартін Лютер Кінг – молодший , видатний борець за права людини, був убитий 4 квітня 1968 в Мемфісі, штат Теннессі. Його застрелили на балконі готелю “Лоррейн”, де він знаходився під час кампанії на підтримку страйкуючих робітників-санітарів. Снайперський шар потрапив у голову – він помер у лікарні. Офіційно вбивцею вважають Джеймса Ерла Рея, який визнав себе винним, але згодом намагався відмовитися від визнання, заявляючи, що його підставили.