Стрічка новин
Сьогодні

Блогерка закликає звільнити мовного омбудсмена та створити мовну поліцію

Поліція

Блогерка Вероніка Ольшанська зареєструвала на сайті Кабінету Міністрів України петицію, в якій закликає звільнити мовного омбудсмена та створити мовну поліцію "для ефективного контролю за виконанням мовного законодавства".

Про це йдеться в тексті петиції.

Вероніка Ольшанська наголошує, що, на її думку, наразі в Україні українська мова недостатньо захищена, а Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь не справляється з покладеними на нього обов’язками.

“В умовах гібридної війни та інформаційної агресії важливо, щоб українська мова була належно захищена і підтримана в публічному просторі. Нині існуючий інститут Уповноваженого не справляється з цим завданням, що негативно впливає на статус української мови”, – йдеться в тексті петиції.

Авторка петиції пропонує створити Мовну поліцію “для ефективного контролю за виконанням мовного законодавства”, забезпечити, щоб новий орган мав можливість активно реагувати на порушення та забезпечувати виконання мовного закону, а також забезпечити прозорість і доступність процедури подання скарг, полегшити їх подання для громадян.

У своєму блозі Ольшанська зазначає, що всі, хто хотів перейти на використання українською мови в побуті, вже це зробили, тому немає сенсу вмовляти інших.

“Ті, хто хотів перейти на українську, вже це зробили. Немає сенсу вмовляти і мотивувати тих, кого не змусили змінитися навіть страшні події війни”, – пише блогерка на своїй сторінці в Facebook.

Наразі під петицією зібрано трохи більш як 3500 підписів при необхідних 25000.

Як повідомлялося раніше, мовний омбудсмен поскаржився на українських дітей, які погіршують показники українізації.

Варто зазначити, що, згідно зі статтею 10 Конституції України, “в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України”, а “застосування мов в Україні гарантується Конституцією України”. Тобто використання інших мов, в тому числі російської, не лише не заборонено, а й захищається головним законом країни.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті