Стрічка новин
Сьогодні

Новий торговельний маршрут в Європу: Китай побудує залізну дорогу до Каспію в обхід Росії

kitaj zaliznicja Економічні новини - головні новини України та світу

Починається будівництво залізниці, яка, попри невдоволення Росії, відкриє Китайській Народній Республіці вихід до Каспійського моря.

Президент Киргизстану Садир Жапаров оголосив, що 27 грудня розпочнеться будівництво залізничного полотна Китай – Киргизстан – Узбекистан, яке є частиною нового торговельного маршруту, що сполучає Азію з Європою. Жапаров запевнив, що дорога стане «стратегічним мостом, що з’єднує Схід і Захід».

За даними видання haggin.az, 20 грудня в Бішкеку було підписано інвестиційну угоду між урядом Киргизстану та залізничною компанією «Китай-Киргизстан-Узбекистан» щодо проектування, будівництва, фінансування, експлуатації та технічного обслуговування даного проекту.

Очікується, що проект залізниці завдовжки 486 кілометрів, загальна вартість якого становить 4,7 мільярда доларів суттєво знизить транспортну залежність КНР від Росії та Казахстану.

У цьому спільному підприємстві Пекін отримає 51, а Бішкек та Ташкент – по 24,5 відсотка.

«Ця залізнична магістраль стане найкоротшим наземним «плечем», що сполучає Китай з нашим регіоном, – зазначив президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв, затверджуючи міжнародну угоду про спільну реалізацію цього проекту. – У майбутньому ця дорога дозволить вийти через перспективний трансафганський ринки держав Південної Азії та Близького Сходу».

Очікується, що річний обсяг вантажних перевезень міжнародною залізницею «Кашгар – Торугарт – Макмал – Джалал-Абад – Андіжан» досягне 15 мільйонів тонн, а термін доставки товару кінцевому споживачеві в Європі скоротиться на сім днів.

Хоча обговорення будівництва залізниці Китай-Киргизстан-Узбекистан тривали десятиліттями, проект став особливо актуальним після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Як відомо, у зв’язку з санкціями, введеними Заходом проти Москви, провідні у світі логістичні компанії почали обирати маршрути для доставки вантажів з Азії до Європи в обхід Росії.

В результаті за останні два роки обсяги вантажоперевезень по Серединному коридору, що проходить через територію Азербайджану, зросли в кілька разів (залізничне сполучення між Узбекистаном та Туркменістаном вже функціонує – ред.).

811020 src Економічні новини - головні новини України та світу

Спочатку угоду про будівництво залізниці «Китай — Киргизстан — Узбекистан» було укладено 14 вересня 2022 року в рамках саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС), що відбувся в Самарканді. , Узбекистан та Киргизстан підписали тристоронній документ, який визначає подальші кроки щодо будівництва залізниці в обхід Російської Федерації.

Нагадаємо, що окрім китайського керівництва, у саміті «Центральна Азія — КНР» взяли участь президенти Узбекистану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану та Туркменістану. Це була перша за тридцять один рік повноформатна зустріч лідерів Китайської Народної Республіки та держав Центральної Азії.

Після тривалої полеміки під час обговорення маршруту через Киргизстан було обрано «північний» напрямок – від китайського міста Кашгар (кінцева точка китайської залізниці у південному Сіньцзяні), через КПП Торугарт, долину Арпа (Ферганський хребет) і далі в Узбекистан через села Кошгар. Макмал та місто Джалал-Абад. Киргизька ділянка траси становить 286,4 кілометра, китайська – 165 кілометрів.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті