В Антарктиді помітили колосальну втрату морського льоду.
Навколо Антарктиди посилюються шторми через втрату морського льоду, який вчені описують як “зрушення, не схоже ні на що за останнє століття”, інформує УНІАН.
За словами вчених, така зміна може мати величезний вплив на клімат, повідомляє IFLScience. У новому дослідженні Національного океанографічного центру Великої Британії, опублікованому в журналі Nature, було вивчено рекордно низький рівень морського льоду в Антарктиці взимку 2023 року.
Вчені відзначають, що протягом цієї зими концентрація морського льоду у великих регіонах морів Ведделла, Беллінсгаузена і Росса стала на 80% нижчою за звичайний рівень. Вони вважають, що така різка зміна могла викликати хвильові ефекти в усій ширшій кліматичній системі континенту.
У виданні пояснили, що протягом темних зимових місяців морський лід діє як захисний щит. Він обмежує передачу тепла з відносно теплого океану у більш холодну атмосферу. Відповідно, коли крижаний покрив зникає, тепло вільно переміщується в атмосферу. Через такий ефект кількість тепла, що виділяється в атмосферу океаном у деяких районах Антарктиди, подвоїлася.