Стрічка новин
Сьогодні

Штрафи за долари, євро та будь-яку валюту: даремно збирали – заберуть і не спитають

etid0rt6qftqk2mca2ciecdpqcuxifeo Економічні новини - головні новини України та світу

Перевезення валюти через кордон України суворо регламентоване, і недотримання цих правил може спричинити значні фінансові штрафи, як повідомляє «znaj.ua».

Згідно з митним законодавством України, фізичні особи повинні надати письмову декларацію, якщо вони перевозять готівку або банківські метали, що перевищують еквівалент 10 000 євро.

Сума валюти розраховується з використанням офіційного курсу НБУ або чинного крос-курсу на час перетину кордону. Якщо неповнолітні перевозять грошові кошти, декларацію має заповнити їхній представник згідно із законом, дотримуючись тих самих грошових лімітів.

Для декларування сум, що перевищують поріг, фізичні особи мають надати документацію, що підтверджує законність джерела грошових коштів.

Це може бути довідка про зняття коштів з банківського рахунку, договір обміну валюти чи дарування, або квитанції про купівлю банківських металів чи проведення валютних операцій.

Валюта
Валюты мира

Усі підтверджувальні документи мають бути дійсними та виданими не більш як за 30 днів до перетину кордону.

Нещодавні зміни до Митного кодексу України, внесені в червні 2022 року, запровадили адміністративні штрафи за перевезення незадекларованих грошових коштів.

Ті, хто не задекларує суми, що перевищують ліміт, будуть оштрафовані на 20% від незадекларованої суми перевищення. Наприклад, якщо людина везе 50 тис. євро без декларування, штраф буде розрахований на суму перевищення в 40 тис. євро, що призведе до штрафу в розмірі 8 тисяч євро.

Дотримання цих правил і забезпечення правильної документації має важливе значення для осіб, які подорожують зі значними сумами валюти, щоб уникнути суттєвих штрафів.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті