У Міненерго розповіли про зміну підходів до енергетики.
Міністр енергетики Герман Галущенко під час Німецько-українського бізнес-форуму у Берліні повідомив, що Україна вимушена змінювати свої підходи до розбудови енергетичної системи і приймати надзвичайні технічні рішення, аби забезпечити стабільну роботу енергетичної системи, що перебуває під постійними ракетними та дроновими російськими ударами, інформує Міненерго.
Міністр поділився з міжнародними партнерами інформацією про виклики, з якими зіштовхується українська енергетика через регулярні атаки на енергетичну інфраструктуру, і наголосив на необхідності швидких і ефективних рішень, що дозволяють країні зберігати електропостачання.
Ми змінюємо підходи до енергетики, щоб вижити в умовах щоденних і масованих атак на інфраструктуру, – наголосив Герман Галущенко.
Як повідомляють у Міненерго, в Україні здійснюється активна розбудова розподіленої генерації, у регіонах встановлюється обладнання, зокрема газові турбіни, газопоршневі установки, генератори, які працюють наразі в надзвичайних умовах. «Це виклик і для виробників обладнання, щоб перевірити, як воно функціонує в екстремальних умовах», – додав Міністр.
Міністр також підкреслив, що досвід, отриманий Україною під час війни, є унікальним і може бути корисним для глобальної спільноти.
Багато технічних рішень, які ми ухвалили цього року, дозволили нам вистояти. Після війни Україна матиме величезний досвід, яким буде готова ділитися. Але я завжди сподіваюся, що цей досвід вам ніколи не знадобиться в майбутньому, -сказав Герман Галущенко.
Важливо відкреслити, що Україна продовжує інтегруватися в європейський енергетичний простір, демонструючи неабияку стійкість навіть у найскладніших умовах. Під час заходу Міністр розповів, що країна досягла значного прогресу в реформуванні енергетичних ринків, про що свідчить позитивна оцінка останнього звіту Європейської комісії. Він підкреслив, що були створені необхідні правові умови для залучення інвестицій у енергетичний сектор, зокрема, відзначив величезний потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні.