В Україні для аграріїв на прифронтових територіях можуть запровадити страхування майна та врожаю від воєнних ризиків.
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль провів зустріч з представниками провідних страхових компаній, під час якої обговорювалась можливість страхування сільськогосподарських товаровиробників від воєнних ризиків, зокрема на прифронтових територіях. Про це інформують Економічні новини з посиланням на Мінагрополітики.
За словами Міністра агрополітики, проблема страхування майна та врожаю від воєнних ризиків є надзвичайно важливою для українських аграріїв, які стоять перед реальними загрозами пошкодження майна.
Фермери стоять перед реальними загрозами пошкодження майна: елеваторів, переробних підприємств, портової інфраструктури. Треба цей ризик мінімізувати, разом знайти вихід із ситуації. Фермеру потрібно, щоб зерно було забезпеченим. Якщо ми знімемо страх втрати майна і агропродукції, до нас підуть інвестиції, – наголосив Віталій Коваль.
Міністр також відзначив, що наразі вже існують успішні приклади страхування об’єктів нерухомості малого та середнього агробізнесу. Проте є певні обмеження: територія, де розташоване майно, повинна знаходитися за 100 км від лінії фронту. А також, у більшості випадків, діє велика відсоткова ставка.
Віталій Коваль запропонував страховим компаніям зменшити цю відстань і переглянути розмір страхових ставок. Одним із варіантів вирішення проблеми може стати перестрахування. І тут може допомогти Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві, який зможе застрахувати майно та врожай фермерів.
Також на зустрічі обговорювали важливість дотримання агропідприємствами принципів ESG (екологічних стандартів), як одного з критеріїв для страхування. Міністр зазначив, що питання страхування воєнних ризиків також активно обговорюється з міжнародними партнерами, зокрема з компаніями, які працюють в Україні. Це дозволить створити додаткові гарантії для інвесторів і сприятиме залученню капіталу.
Представники страхових компаній висловили готовність співпрацювати з Міністерством аграрної політики для вирішення цієї проблеми.