Стрічка новин
Сьогодні

Україна отримає американські керовані авіабомби JSOW: що про них відомо

29 Вересня 2024, 15:11
aviabombi jsow Економічні новини - головні новини України та світу

Перевага цих ракет у їхній точності, що вигідно відрізняє їх від російських ФАБів, КАБів.

Про це розказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

“Це невидимі ракети, дальність польоту яких складає близько 120 км. З негативного, проблемного – аби максимально ефективно використати, їх треба запускати з висоти, в межах 10 км.

У сучасних умовах масштабної війни, серйозного насичення системами ППО – і у ворога, і в нас – літак на таку висоту може, звісно, підніматися, але це надзвичайно складно і є серйозні ризики, оскільки є великі шанси його ураження. Тому в плані керованих авіаційних бомб у наш час авіація діє, як правило, на малих висотах, і їхня (бомб) дальність польоту – це 100 км+ у кращому випадку”, – пояснив він.

За словами Тимочка, у планерних авіабомб дальність польоту ще менша, що змушує авіацію підлітати дуже близько до фронту аби уражати визначені цілі.

“У нас немає настільки насиченої системи ППО, проте ми, безперечно, збивали їхні літаки. По-друге, ворог дуже сильно насичив повітря зараз розвідувальними безпілотниками, які залітають вглиб. Часто безпілотники літають і над Дніпром, і над Харковом, Кривим Рогом і навіть залітали в район Київщини. Їх збивають, але ризики є. Але для того, щоб застосовувати керовані ракети, які ми отримаємо від наших союзників, треба буде вирішити багато проблем”, – визнав військовий.

Зокрема, один з важливих нюансів – це кількість JSOW. На його думку, у ЗСУ їх точно не буде стільки, скільки у росіян, щоб можна було теж випускати по 100-200 штук на добу. По-перше, у нас немає стільки авіації, а по-друге – вони в рази дорожчі за російські бомби.

“Водночас вони достатньо точні, тож одна ракета – одна уражена ціль. Щодо масовості їхнього застосування, то ми ще навряд чи будемо знати. Це все вже буде по факту, коли будуть спалахувати прикордонні російські склади та бази. Але також питання, чи буде дозвіл стосовно застосування цих ракет по російських територіях”, – підсумував Тимочко.

Нагадаємо, США виділили Україні новий пакет військової допомоги. Туди увійдуть, зокрема, боєприпаси класу “повітря-земля”. Президент США Джо Байден офіційно підтвердив, що йдеться про бомби AGM-154 JSOW для винищувачів F-16.

AGM-154 JSOW – це американська 500-кілограмова малопомітна високоточна авіаційна бомба. Вона оснащена крилами та аеродинамічними поверхнями для коригування та збільшення дальності польоту.

Максимальна дальність польоту авіабомби складає 130 км, при умові скиду бомби з висоти у 8 км та швидкості 960 км/год. У той же час при запуску на малих висотах дальність обмежена 20-30 кілометрами.

Наведення базових бомб AGM-154 виконується інерціальною системою з корекцією по супутниковому сигналу GPS. Однак пізні версії AGM-154С, що постачались для авіації ВМФ США, мають у своєму складі також інфрачервону головку самонаведення.

Авіабомба виготовлялась у кількох модифікаціях, що відрізнялись бойовою частиною. Версія AGM-154A, що постачалась лише для американських військ, споряджена касетною бойовою частиною на 145 суббоєприпасів BLU-97/B кумулятивно-уламково-запалювального типу масою 1,5 кг кожен.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті