Ціни на нафту зростають через нові монетарні стимули Китаю та напруженість на Близькому Сході.
Світові ціни на нафту почали зростати через нові монетарні заходи у Китаї та побоювання, що ескалація напруженості на Близькому Сході може вплинути на постачання нафти, інформує Reuters.
Станом на 03:30 GMT (06.30 за київським часом), листопадові ф’ючерси на нафту Brent виросли на 69 центів (або 0,93%) до 74,59 дол за барель, а листопадові ф’ючерси на американську нафту WTI зросли на 74 центи (або на 1,05%) до 71,11 дол.
«Сьогодні вранці WTI зросла після того, як Китай знизив ключові ставки за кредитами. Ринок сирої нафти відчайдушно чекає від китайської влади подальшого послаблення заходів для протидії економічному спаду», – сказав ринковий аналітик “IG” Тоні Сикамор. «Сьогоднішнє оголошення певною мірою усуне ризики зниження цін на сиру нафту», – додав Сікамор.
Нагадаємо, раніше Центральний банк Китаю оголосив про широкі заходи з монетарного стимулювання та підтримки ринку нерухомості, щоб відродити економіку, яка бореться з сильним дефляційним тиском.
Крім того, трейдери занепокоєні ситуацією на Близькому Сході. Як йдеться в повідомленні банку ANZ, нафтовий ринок стурбований, що зростання напруженості в регіоні може сприяти втягуванню Ірану в ескалацію.
«Трейдери також стежать за погодою. До кінця тижня узбережжя Мексиканської затоки під загрозою удару урагану…», – розповіли у ANZ. Американські нафтовидобувні компанії вже евакуюють персонал з нафтовидобувних платформ Мексиканської затоки. А кілька нафтових компаній призупинили видобуток.