Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Китай посилив контроль за товарами, що продаються в Росію

5 Липня 2024, 13:09
китай-росія

Китай з 1 липня запровадив експортний контроль над широким асортиментом продукції, яка може використовуватись у військовій промисловості та товарах подвійного призначення. Таке рішення 30 травня ухвалило Міністерство торгівлі КНР.

Про це пишуть росЗМІ.

До списку потрапили обладнання, програмне забезпечення, технології, запчастини, комплектуючі, двигуни для авіації та космонавтики; все необхідне виробництва газових турбін; частина обладнання та софту для ливарної та металургійної промисловості; будь-яка проектна та технологічна документація для цих галузей. Тепер для експорту цієї продукції потрібен дозвіл міністерства комерції (наприклад, для авіації та космонавтики), або ліцензія на експорт товарів подвійного призначення (наприклад, для обладнання та технологій виробництва жароміцних сплавів).

Нові вимоги запроваджуються для всіх експортерів, але вони вже ускладнили доставку до Росії промислового обладнання та техніки, скаржаться російські імпортери. Деякі з них вже зіткнулися через це із проблемами.

«Перше, що вплине практично на всі поставки в Росію – це затягування термінів. Тепер набагато більше вантажів доглядатимуть митники», – розповідає імпортер промислового обладнання. Раніше в нього доглядали «добре якщо один контейнер із 50», а цього тижня доглянули абсолютно всі контейнери, хоча в них були товари, які не потрапляли до списку для контролю. Більше оглядів – більше документів та навантаження на митників, довше оформлення, погоджується інший імпортер, він постачає до Росії вироби з металу. Усі затримки та додаткові витрати підвищать вартість доставки вантажів та їх ціни.

Крім того, огляди ставлять під загрозу сірі та чорні схеми постачання – коли під виглядом однієї продукції декларується інша – наприклад, запчастини до літаків їдуть як пластикові тазики, або взагалі не декларується частина вантажу, каже співрозмовник The Moscow Times: «Визнаємо чесно – за кривими схемам до Росії зараз в’їжджає величезний обсяг імпорту, і якщо ці схеми зламаються, ми багато чого втратимо або платитимемо більше».

Деякі зовнішньоторговельні компанії сподіваються, що зустріч Володимира Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном на саміті ШОС дозволить вирішити цю проблему у постачаннях. Але менеджер логістичної компанії нагадує, як не виправдалися надії на те, що їхня попередня зустріч (у середині травня Путін відвідав Пекін) допоможе вирішити проблеми з розрахунками за китайські товари: проблема обговорювалася, але після тієї зустрічі платити стало набагато складніше. «Хоч би й тут такого не було», – побоюється він.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті