Російські пропагандисти у своєму списку перерахували ракети ATACMS, хоча США заборонили застосовувати їх по цілях усередині РФ. Згадувалося також про AGM-88 HARM, GLSDB, Scalp/Storm Shadow і дрони-камікадзе.
На російському телебаченні показали карту РФ з районами, по яких Україна потенційно може завдати ударів західною зброєю. Програма за участю Ольги Скабєєвої транслювалася в ефірі каналу “Россия-1”.
Минулого тижня адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що діяла “блискавично”, дозволивши Україні застосовувати деякі види зброї для ударів по певних цілях усередині РФ. Київ може застосовувати таке озброєння на російській території, що межує з північним сходом України для захисту Харківської області. Водночас застосування ракет великої дальності, таких як ATACMS, як і раніше, під забороною.
Багато інших союзників України по НАТО тепер дали Києву зелене світло на використання своєї зброї на території РФ.
В ефірі програми “60 минут” на каналі “Россия-1” у понеділок пропагандистка Ольга Скабєєва показала карту регіонів, які, за її словами, можуть потенційно постраждати від західної зброї. У списку озброєння були перераховані ракети AGM-88 HARM, GLSDB, крилаті ракети повітряного базування Scalp/Storm Shadow і дрони-камікадзе.
Велика Британія і Франція постачають Україні Storm Shadows і не обмежують їх використання на російській території. На карті позначено регіони вздовж українсько-російського кордону, включно з Бєлгородом, Курськом, Брянськом і Смоленськом, як райони, що можуть зазнати нападу, а також цілі в глибині РФ, зокрема Рязанську, Тамбовську та Саратовську області. За словами пропагандистів, під обстрілом можуть опинитися цілі на відстані до 1000 км від кордону з Україною.
“Офіційно Байден дав згоду на удари по Росії тільки американськими РСЗВ HIMARS, але суті справи це, звісно, не змінює. Сьогодні — HIMARS, завтра — GLSDB, післязавтра — ATACMS із дальністю 300 км, а там обмеження знімуть і для американських винищувачів F-16, які влітку з’являться в Україні”, — заявила пропагандистка Ольга Скабєєва.
За її словами, це поетапне управління ескалацією, і перемагає в цій війні той, у кого залишається більше можливостей для підвищення ставок.