Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Майно ухилянтів, які не сплатять штрафи, чиновники будуть відбирати і продавати на аукціонах

22 Травня 2024, 8:07
snimok ekrana 2024 05 22 v 07.55.50 Економічні новини - головні новини України та світу

Якщо громадянин України отримає штраф за не оновлення даних в ТЦК і не сплатить його, то майно такої людини можуть заарештувати. Згодом його продадуть на онлайн-аукціоні СЕТАМ. Це державний аукціон, де реалізують речі боржників. 

Забрати в ухилянтів можуть майже будь-яке майно. Про це йдеться в матеріалі ТСН

СЕТАМ – це абревіатура. Вона розшифровується як “система електронних торгів арештованим майном”. 

Схема наступна: якщо громадянин не має грошей на сплату штрафу, виконавча служба відбирає в нього те чи інше майно. Потім вона проводить оцінку вартості цього майна, після чого виставляється лот на аукціон. З зароблених грошей вирахують суму штрафу, а залишок повернуть власнику. 

Наразі серед лотів СЕТАМ ще немає майна ухилянтів. Адже з набрання законом про мобілізацію чинності пройшло ще дуже мало часу, чоловіки мають 60 днів на оновлення даних. Втім, є велика ймовірність, що вже за декілька місяців таке майно з’явиться. 

Наразі на порталі аукціону можна подивитися, які речі боржників продаються. Наприклад, там можна знайти пачку дріжджів за 5 гривень, чоловічі штани та краватки, сорочки, посуд, радіоприймач за 90 гривень, швабру для миття підлоги за 160 гривень тощо.

Зазначимо, що процедура відчуження майна через штраф є абсолютно ідентичною в усіх випадках. Тобто у випадку штрафу за порушення мобілізаційних норм все діятиме так само. Втім, є перелік майна, яке у вас точно не заберуть, навіть якщо ви “ідейний” ухилянт. 

Яке майно точно не заберуть 

Мін’юст вже раніше публікував список речей, які виконавча служба арештувати не може. Приблизний перелік основних пунктів виглядає наступним чином: 

  • Ліки та лікарські засоби;
  • Холодильник (якщо він один на всю родину);
  • Меблі — гарантовано залишать одне ліжко, один стіл, стілець та шафу;
  • Один телевізор, ПК або ноутбук, смартфон – це теж залишать. Якщо цих речей більше ніж одна — заберуть;
  • Запас їжі та води на три місяці, або гроші на ці покупки;
  • Релігійне майно, яке потрібно для реалізації своїх релігійних переконань (хрести, ікони тощо);
  • Посуд, постільна білизна, одяг, взуття, засоби гігієни – все це теж залишать з розрахунку мінімуму на одну людину;
  • Паливо та худобу (якщо ви фермер);
  • Житло, але лише якщо сума заборгованості перевищує 160 тисяч гривень.

При цьому автомобілі чи земельні ділянки можуть заарештувати та виставити на продаж. 

Штрафи для ухилянтів 

Нагадаємо, що наразі військовозобов’язаним українцям надається 60 днів з 18 травня, аби ті оновили дані в ТЦК будь-яким способом. Це можна зробити через особистий візит у військкомат, у ЦНАП, в електронному кабінеті та в додатку “Резерв+”. Оновлення даних не виключає повістки на ВЛК, після якої вже можуть виписати “бойову” повістку, ігнорування якої загрожує кримінальною відповідальністю. 

Українці, які не оновлюватимуть дані, платитимуть штрафи. Верховна Рада нещодавно підняла цю суму в декілька разів. Сума штрафу – від 17 до 25,5 тисяч гривень фізичної особи. Для посадовців та юридичних осіб штрафи сягатимуть від 34 до 59,5 тисяч гривень відповідно. Штрафи можуть бути заочними, накладатися та списуватися автоматично. Після декількох штрафів може також настати кримінальна відповідальність. 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті