Розвідка Великобританії попереджала керівництво України про підготовку Росією наступу на півночі Харківської області. Проте нестача боєприпасів, винищувачів та засобів ППО робить Україну неготовою до відбиття нападу. Також зупинити просування окупантів завадили непідготовані оборонні лінії, затримки з постачанням озброєння і брак живої сили.
Про це повідомляє The Guardian. Газета, посилаючись на власні джерела, стверджує, що керівництву України було надіслано попередження щодо наступу РФ від військової розвідки Великобританії.
“Тому, коли о 5 годині ранку минулої п’ятниці десь від 5 000 до 10 000 російських солдатів перетнули кордон у двох ключових точках, можна було очікувати, що атака буде швидко відбита”, – йдеться у публікації.
Газета пише, що оборонні лінії України були затонкими чи відсутніми. За оцінками видання, “швидка зміна ситуації в районі, який раніше вважався спокійним, є останньою невдачею для України у 2024 році”. Також The Guardian зазначає, що військові труднощі України були частково спричинені чотиримісячною паузою у постачанні зброї з США.
“В останні тижні добре спостерігається нестача української артилерії та відсутність захисту від балістичних ракет та плануючих бомб великої дальності… Передова система протиракетної оборони України настільки ослабла, що зосереджена на стримуванні російських літаків від перетину лінії фронту. Але вони більше не можуть збивати розвідувальні безпілотники «Орлан-10», які тепер «зазвичай літають як над Харковом, так і над Запоріжжям»”, – йдеться у матеріалі.
Військові аналітики, з якими поспілкувалися британські журналісти, наголошують на тому, що є пояснення тому, чому Україна була змушена відступити. Окупована територія є малонаселеною сірою зоною, яку особливо важко захищати, оскільки Україні заборонено використовувати американську зброю для завдання ударів по цілях у самій Росії.
Також Джордж Баррос, аналітик ISW, стверджує, що Україна “має захищати величезну територію, але має труднощі з живою силою” – тобто не має можливості створювати зміцнення російського типу вздовж усього північного кордону.