Стрічка новин
Сьогодні

Геолог розкусила одну з таємниць Леонардо да Вінчі та його Мона Лізи

14 Травня 2024, 23:34
snimok ekrana 2024 05 14 v 23.02.28 Економічні новини - головні новини України та світу

Таємниця місця, де була написана “Мона Ліза”, розгадана. Про це розповіла італійська вчена-геолог. Науковиця Енн Піццоруссо відстежила фоновий пейзаж найвідомішої у світі картини. Жінка дійшла висновку, що пейзаж, на якому зображена “Мона Ліза” Леонардо да Вінчі, зокрема, містить зображення південно-західних Альп.

Науковиця зіставила міст Леонардо, гірський хребет і озеро на картині “Мона Ліза” з мостом Аццоне Вісконті XIV століття, південно-західними Альпами, з яких відкривається вид на цю місцевість, і озером Гарлате. Його, як відомо, Леонардо відвідав п’ять століть тому.

Століттями полотно викликало нескінченні суперечки, так, деякі мистецтвознавці припускали, що краєвид був вигаданим. Інші ж стверджували, що він пов’язаний з конкретними італійськими місцевостями, пише The Guardian. Геологиня і мистецтвознавець епохи Відродження вважає, що вона нарешті розгадала таємницю однієї з найвідоміших картин у світі. 

Арочні мости були повсюдними, тож геологиня зіставила й інші дані про локацію.
Арочні мости були повсюдними, тож геологиня зіставила й інші дані про локацію.

Енн Піццоруссо поєднала дві галузі знань і припустила, що Леонардо намалював кілька впізнаваних рис міста Лекко, розташованого в Італії на березі озера Комо.

“Я дуже схвильована цим. І справді відчуваю, що це успіх”, – прокоментувала власне відкриття геологиня. За її словами, схожість беззаперечна.

Але зосередитися на мосту, за її словами, було недостатньо.

“Арочні мости були повсюдно поширені по всій Італії та Європі, і багато з них виглядали дуже схожими. Неможливо визначити точне місце за одним лише мостом… Мистецтвознавці кажуть, що Леонардо завжди використовував свою уяву, але ви можете дати цю картину будь-якому геологу в світі, і він скаже те, що я кажу про Лекко. Навіть не-геолог тепер може побачити схожість”, – резюмувала вчена.

Вона зазначила, що скелі в Лекко – це вапняк, і що Леонардо зобразив свої скелі в сіро-білому кольорі – “що є ідеальним, тому що це тип скелі, який там є”. Вчена додала, що, на відміну від Лекко, ні в Боббіо, ні в Ареццо (інші італійські міста, які розглядалися як потенційні локації для пейзажу роботи Леонардо – прим. ред.) немає озера.

“Тож ми маємо справді ідеальні докази щодо Лекко”, – сказала науковиця.

Її попередні дослідження робіт Леонардо включали вивчення роботи, що зберігається в Луврі в Парижі, та її копії, що знаходиться в Національній галереї в Лондоні. До 2010 року тут вважали, що їхня копія була переважно роботою асистентів. Але після її реставрації виявилось, що, можливо, Леонардо намалював усю картину власноруч.

Вчена зазначила, що Леонардо завжди наголошував своїм учням на важливості точного зображення природи. Для свого останнього дослідження “Мони Лізи” вона відвідала Лекко, простежуючи сліди Леонардо.

“Ми знаємо з його записників, що він провів багато часу, досліджуючи околиці Лекко і територію далі на північ”, – відзначила дослідниця.

Мона ЛІза написанаина тлі Лекко, вважає вчена.
“Мона Ліза” написана на тлі Лекко, вважає вчена.

Цими вихідними Піццоруссо представить свої докази на геологічній конференції в Лекко. Це комуна в Італії, розташована в регіоні Ломбардія, на півдні східного лиману озера Комо.

“Існує майже стовідсоткова ймовірність того, що Леонардо намалював пейзаж саме з того місця, де ми проводимо нашу конференцію”, – сказала вона.

В Луврі погодилися з тим, що вчена має рацію у своїй теорії, враховуючи її досконале знання геології Італії – а точніше, місць, де Леонардо подорожував за життя, які могли б відповідати гірському пейзажу на “Моні Лізі”.

Попередні теорії включали твердження 2011 року про те, що міст і дорога на “Моні Лізі” знаходиться в старовинному італійському курорті – містечку Боббіо, що на півночі Італії. Також розглядався варіант міста Ареццо в Тоскані. 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті